Trwa ładowanie...
pilne
PAB
16-02-2024 18:26

Krótki wpis Andrzeja Dudy. Mocny sygnał prosto do Kremla

Aleksiej Nawalny to kolejna ofiara reżimu kremlowskiego - komentuje prezydent Polski Andrzej Duda.

Andrzej DudaAndrzej DudaŹródło: East News, fot: Piotr Molecki
d2dcy1p
d2dcy1p

"Aleksiej Nawalny to kolejna ofiara reżimu kremlowskiego. Ale ta brutalność jest oznaką słabości. Putinizm w końcu przeminie, a dziedzictwo Nawalnego zwycięży. Rodzinie składam kondolencje" - dodał Andrzej Duda we wpisie w języku angielskim na portalu X.

Wcześniej informacje o śmierci Aleksieja Nawalnego komentowali inni polscy politycy.

"Aleksiej, nigdy cię nie zapomnimy, nigdy im nie wybaczymy" - napisał w piątek po południu premier Donald Tusk na portalu X.

d2dcy1p

- Po raz kolejny okazało się kim naprawdę jest Władimir Putin - podkreślił marszałek Sejmu Szymon Hołownia. - To polityk, który zabija własnych ludzi, który zabija własnych obywateli, zabija ich na froncie na Ukrainie, zabija więźniów politycznych, bo to przecież on odpowiada za śmierć Aleksieja Nawalnego. I nikt w tej sprawie nie powinien mieć dzisiaj żadnych złudzeń z kim mamy do czynienia - dodał.

"Śmierć Aleksieja Nawalnego to dowód, że Putin nie cofnie się przed niczym. Tak miażdży i zabija Rosja" - skomentował na portalu X były premier Mateusz Morawiecki.

Nawalny, wróg numer jeden Putina

Aleksiej Nawalny to najważniejsza postać rosyjskiej opozycji i wróg numer jeden Władimira Putina. Miał 47 lat.

Przed trzema laty Nawalny został aresztowany i uwięziony po powrocie do kraju z Niemiec, gdzie leczył się po próbie otrucia, jak się powszechnie uważa, przeprowadzonej przez rosyjskie służby specjalne. W kolejnych wytaczanych przez władze procesach został łącznie skazany na ponad 30 lat więzienia.

d2dcy1p

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aleksiej Nawalny nie żyje. Opublikowano ostatnie nagranie z opozycjonistą

25 grudnia 2023 r. współpracownicy Nawalnego ogłosili, że opozycjonista został przewieziony do kolonii karnej nr 3 w miejscowości Charp w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym na północy Rosji. Wcześniej Nawalny był osadzony w kolonii karnej w Mielechowie w obwodzie włodzimierskim, ok. 250 km na wschód od Moskwy.

Czytaj także:

d2dcy1p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2dcy1p
Więcej tematów