Trwa ładowanie...
d1yq0g0

Śmierć Kasema Sulejmaniego. Polska zawiesza działania szkoleniowe w Iraku. Misja NATO trwa

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych zawiesiło działania szkoleniowe w Iraku ze względów bezpieczeństwa. Trwa jednak misja NATO w Iraku, która została zainicjowana przez tamtejszy rząd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polskie Dowództwo operacyjne zawiesza misje szkoleniowe po wydarzeniach w Iraku (zdj. ilustracyjne)
Polskie Dowództwo operacyjne zawiesza misje szkoleniowe po wydarzeniach w Iraku (zdj. ilustracyjne) (East News, Fot: Marek Maliszewski)
d1yq0g0

Po wydarzeniach w Iraku i śmierci irańskiego generała Kasema Sulejmaniego Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, któremu podlegają polskie kontyngenty wojskowe, zawiesiło działania szkoleniowe. Powodem są względy bezpieczeństwa - podaje PAP. Polski kontyngent w Iraku, Jordanii, Katarze i Kuwejcie liczy 350 żołnierzy i pracowników. Polacy szkolą lokalne siły bezpieczeństwa, by zapobiec powrotowi ISIS.

Wcześniej decyzję o zawieszeniu misji szkoleniowych w Iraku podjęło NATO. Jak poinformowało Dowództwo Operacyjne nie kończy się sama misja w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Ta została zainicjowana przez iracki rząd. "Bezpieczeństwo personelu stacjonującego w Iraku jest priorytetem. Podjęte zostały wszelkie niezbędne środki ostrożności" - poinformowała major Adriana Wołyńska.

Przeczytaj: NATO zawiesza misje szkoleniowe w Iraku po zabójstwie Sulejmaniego

d1yq0g0

- Sojusz uważnie monitoruje sytuację w regionie. Utrzymujemy bliski i regularny kontakt z władzami USA - mówił wcześniej rzecznik NATO Dylan White. Sekretarz generalny Paktu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg rozmawiał na temat sytuacji w regionie z amerykańskim ministrem obrony Markiem Esperem.

Przeczytaj również: LOT zmienia trasy rejsów. Samoloty ominą przestrzeń powietrzną Iranu

Zobacz też: "Putin postanowił zmieniać historię". Bartłomiej Sienkiewicz apeluje do prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yq0g0

Podziel się opinią

Share
d1yq0g0
d1yq0g0
Więcej tematów