Trwa ładowanie...

Śmierć Anny Wasilewskiej. Rodzina posłanki PO zdradza szczegóły

Informacja o śmierci posłanki PO Anny Wasilewskiej obiegła we wtorek ogólnokrajowe media. Teraz głos w sprawie zabrała rodzina parlamentarzystki. Wiadomo, co było powodem śmierci Wasilewskiej.
Share
Śmierć Anny Wasilewskiej. Rodzinna posłanki PO zdradza szczegóły
Śmierć Anny Wasilewskiej. Rodzinna posłanki PO zdradza szczegółyŹródło: PAP, Fot: Tomasz Waszczuk
d16x8nv

"Z wielkim żalem informujemy, że we wtorek 6 kwietnia o godzinie 19:40 odeszła nasza kochana żona, mama i babcia" - napisała rodzina Anny Wasilewskiej we wzruszającym wpisie w mediach społecznościowych.

Anna Wasilewska nie żyje. Rodzina zdradza przyczynę śmierci posłanki PO

Jak podkreśliła rodzina posłanki PO, w ostatnich dniach z całej Polski spłynęły do nich kondolencje i wyrazy wsparcia. "Słowa, jakie do nas docierają na temat Ani, napawają nas olbrzymią dumą. Jesteśmy wdzięczni, że żyła wśród nas" - zaznaczono.

d16x8nv

Bliscy Anny Wasilewskiej zabrali też głos ws. przyczyny zgonu parlamentarzystki. Jak wyjaśniono, za śmierć posłanki nie odpowiadało zakażenie koronawirusem.

Szczepionka AstraZeneca znów w ogniu krytyki. Jasne stanowisko Ministerstwa Zdrowia

"Ania odeszła w ciężkich czasach pandemii koronawirusa, niemniej jednak nie ona była przyczyną jej śmierci, lecz komplikacje po przebytej kilka lat temu operacji" - przekazała rodzina.

d16x8nv

We wpisie na Facebooku bliscy posłanki poprosili o modlitwę w intencji zmarłej. Padły też słowa podziękowania wobec personelu szpitala MSWiA w Olsztynie, w którym leczona była Anna Wasilewska.

"Niebawem opublikujemy informacje na temat pogrzebu" - zaznaczył mąż parlamentarzystki.

Anna Wasilewska nie żyje. Kondolencje z obu stron barykady

Śmierć posłanki PO wstrząsnęła opinią publiczną, kolegami i koleżankami z partii, ale też parlamentarzystami z koalicji rządzącej.

d16x8nv

Wyrazy współczucia rodzinie Anny Wasilewskiej przekazał m.in. Michał Wypij, poseł Porozumienia. "Z przykrością dowiedziałem się o śmierci Anny Wasilewskiej. Odejście Pani Poseł to ogromna strata dla Warmii i Mazur, które kochała. Była Kobietą z niezwykłą klasą" - napisał.

"Ze smutkiem żegnamy Panią Poseł Annę Wasilewską. Rodzinie i Najbliższym składam wyrazy współczucia" - dodała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

"Wielka strata... Odeszła od nas Anna Wasilewska - samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia..." - napisał z kolei przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16x8nv

Podziel się opinią

Share
d16x8nv
d16x8nv
Więcej tematów