Trwa ładowanie...
d1ybxgk

Służby specjalne miały interesować się Jarosławem Kaczyńskim. "Bali się go już wówczas, więc boją się i teraz"

"Polityk dynamiczny i zdecydowany, twardy fighter, umie grać stanowczo, "va banque" w sytuacjach konfliktowych" - o kim mowa? Te słowa dotyczą prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Pytanie, czy to szczere komplementy. Pochodzą bowiem z opinii tajnych służb z lat 90.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d1ybxgk

Sławomir Cenkiewicz, historyk i członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, jest znany z aktywności w mediach społecznościowych. Często w tweetach uderzał w byłego prezydenta Lecha Wałęsę. Tym razem zamieścił wpis dot. Jarosława Kaczyńskiego.

*Zobacz też: Marcin Kierwiński o sprawie TW "Bolka": gra teczkami SB ma zmienić historię *

Opublikował fragment opinii tajnych służb o obecnym prezesie PiS z "szafy Lesiaka" z 1992 r. Dołączył do niego też swój komentarz. - Bali się go już wówczas, więc boją się i teraz. Na szczęście miejsce autorów tej notatki jest dziś na ulicy, bo w służbach ich nie ma (przynajmniej tak mi się wydaje) - napisał.

d1ybxgk

We fragmencie Urzędu Ochrony Państwa czytamy, że Kaczyński jest "dynamiczny, zdecydowany", nazwano go "twardym fighterem", który potrafi postawić wszystko na jedną kartę w sytuacjach konfliktowych, a także "wychodzić z niekonwencjonalnymi inicjatywami politycznymi"

- W latach 1989-1991 w wielu sprawach okazał się politykiem bardzo skutecznym. (…) W trudnej sytuacji Kaczyński dowiódł, że nie można odpisywać go na straty, a nawet rozpoczął kontrofensywę polityczną (…) Istnieją obawy, że Kaczyński zaczyna więcej dbać o przełamanie swego głównego słabego punktu – braku troski odpowiedni image w mass mediach i społeczeństwie - brzmi dalsza część tekstu.

Źródło: Facebook/WP

d1ybxgk

Podziel się opinią

Share
d1ybxgk
d1ybxgk