Trwa ładowanie...
SOP

Służba Ochrony Państwa. 2 mln zł na nagrody dla funkcjonariuszy

650 zł brutto – tyle ma wynosić średnia wysokość nagrody dla funkcjonariuszy SOP. Są przyznawane za – tu cytat – bardzo dobrą realizację zadań służbowych. W piątek media informowały o kolejnej stłuczce z udziałem rządowych limuzyn.

Share
Służba Ochrony Państwa. 2 mln zł na nagrody dla funkcjonariuszy
Źródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d38ms7r

Ostatni incydent, w którym uczestniczyły samochody i funkcjonariusze SOP, miał miejsce w Krakowie. W kolumnie miał być wówczas samochód z prezydentem Andrzeje Dudą. Przypadek został zatajony przez służbę odpowiedzialną za ochronę najważniejszych osób w państwie – podał w piątek portal tvn24.pl

1 września z kolei doszło do kolizji samochodu SOP na autostradzie A2, na wysokości węzła Grodzisk Mazowiecki. Kierowca auta stracił panowanie nad autem i uderzył w bariery. Samochód SOP ma uszkodzoną oponę. Nie jechała nim osoba ochraniana. Nikomu nic się nie stało.

d38ms7r

Od początku tego roku formacja przeznaczyła na nagrody na pracowników ponad 2 mln zł – wylicza sobotni "Super Express". Zwraca uwagę, że przykłady powyższych kolizji i wypadków nie przeszkadzają przełożonym w nagradzaniu funkcjonariuszy.

- Średnia nagroda wypłacona funkcjonariuszowi SOP wyniosła około 650 zł brutto – przekazał dziennikowi rzecznik SOP ppłk Bogusław Piórkowski. – Nagrody przyznawane były za bardzo dobrą realizację zadań służbowych w szczególnie trudnych warunkach lub wymagających znacznego nakładu pracy, zaangażowania i odpowiedzialności – stwierdził rzecznik.

Od czerwca SOP-em kieruje mjr Paweł Olszewski, który zastąpił Tomasza Miłkowskiego. To jego utożsamiano z wpadkami SOP – komentuje "SE".

Źródło: SuperExpress

d38ms7r

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Krzyki w studiu. Zaczęło się od słów Jarosława Kaczyńskiego

d38ms7r

Podziel się opinią

Share
d38ms7r
d38ms7r
Więcej tematów