Trwa ładowanie...
d30cs1x

Słupsk z własną miesięcznicą? Przez rok będą odmawiać różaniec przed ratuszem

"Za grzechy przeciwko małżeństwu i rodzinie" oraz "o miłosierdzie Boże dla miasta" - o to będą się modlić mieszkańcy Słupska, którzy planują regularnie odmawiać różaniec przed miejskim ratuszem. Wierni mają spotykać się przed urzędem, co miesiąc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń, prezydent Słupska
Robert Biedroń, prezydent Słupska (Agencja Gazeta)
d30cs1x

Pierwsza modlitwa przed słupskim ratuszem odbyła się w sobotę. Jak relacjonuje "Głos Pomorza", zebrało się około 20 osób, głównie starszych kobiet, słuchaczek Radia Maryja.

"Kontynuując nieprzerwaną modlitwę zapoczątkowaną w dniu 27.07.2014 roku przez Komitet Przepraszamy Cię Panie Jezu, ostatnio wzmocnioną Różańcem w dniu 04.12.2017 roku z ogólnopolskiej niezależnej inicjatywy Krucjaty Młodych, postanawiamy każdego 27. dnia miesiąca, w dzień Objawień Matki Bożej Gietrzwałdzkiej trwać na Świętym Różańcu przed Ratuszem przez kolejne 12 miesięcy" - napisali organizatorzy w liście przekazanym prezydentowi Słupska Robertowi Biedroniowi.

O co będą się modlić uczestnicy cyklicznego wydarzenia? "Modlitwa różańcowa będzie w intencji przebłagalnej i zadośćczyniącej za grzechy przeciwko małżeństwu i rodzinie oraz o miłosierdzie Boże dla naszego miasta" - zapowiadają autorzy listu.

d30cs1x

Sodomia w Słupsku?

To nie pierwsza tego typu akcja. W grudniu Krucjata Młodych modliła się przed ratuszem za panującą w mieście sodomię. Uczestnicy mieli nadzieję, że prezydent miasta Robert Biedroń nawróci się. A warto podkreslić, że prezydent Słupska nie ukrywa, że jest homoseksualistą i żyje w szczęśliwym związku wraz ze swoim partnerem.

Biedroń, z typowym dla siebie poczuciem humoru i dystansem skomentował wydarzenie w mediach społecznościowych. "Odnowiony mogę przystąpić do dalszej pracy. Dziękuję za modlitwę, ale i bez niej radzę sobie chyba całkiem nieźle" - napisał Robert Biedroń w sieci.

Rzeczniczka prezydenta, Karolina Chalecka, zapewniła jednocześnie że każdy w Słupsku może wygłaszać swoje hasła, jeśli nie łamie przy tym prawa i tym samym pozwolenia na kolejne tego typu zgromadzenia będą wydawane bez zmian.

Źródło: "Głos Pomorza"

d30cs1x

Podziel się opinią

Share

d30cs1x

d30cs1x
Więcej tematów