Trwa ładowanie...

Słupsk. Radny PO z zarzutami. Chodzi o płatną protekcję

Radny klubu Platformy Obywatelskiej usłyszał trzy zarzuty związane z płatną protekcją. Samorządowca obciążają zeznania, według których miał obiecywać przyznanie mieszkania komunalnego. Prokuratura chciała aresztu tymczasowego, ale nie zgodził się na to sąd.

Słupsk. Radny PO z zarzutami. Chodzi o płatną protekcjęSłupsk. Radny PO z zarzutami. Chodzi o płatną protekcjęŹródło: Getty Images
d4czhox
d4czhox

Kamil B. radny klubu Platformy Obywatelskiej ze Słupska usłyszał w piątek trzy zarzuty dotyczące płatnej protekcji - podaje Polskie Radio Koszalin. - Kamil B. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Nie ujawniamy ich treści - powiedziała w rozmowie z gp24.pl Magdalena Gadoś, słupski prokurator rejonowy.

Prokuratorzy wnioskowali o tymczasowe aresztowanie radnego, ale nie zgodził się na to Sąd Rejonowy w Słupsku.

Śledczych o sprawie zawiadomiły władze miasta po tym, jak do urzędników dotarły doniesienia na temat możliwych nieprawidłowości. Z nieoficjalnych ustaleń Radia Gdańsk wynika, że radny miał otrzymać kilkanaście tysięcy złotych w zamian za obietnicę załatwienia mieszkania.

Zobacz też: Spór o zamknięcie kościołów. Rzecznik KEP o słowach biskupa

Poseł PO Zbigniew Konwiński z Pomorza poinformował WP, że złożył wniosek do rzecznika dyscypliny partyjnej, który zawiesił w piątek Kamila B. Wcześniej radny sam wniósł o zawieszenie w partii, ale okazało się, że nie było to zgodne ze statutem.

d4czhox

Słupsk. Radny PO z zarzutami. Nie przyznaje się do winy

Tuż po tym, jak sprawę po raz pierwszy opisały pomorskie media, Kamil B. wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że "bycie radnym" wiąże się z "ostrzałem".

"Mnie już wielokrotnie straszono policją, prokuraturą czy sądem w związku z kontrolami Komisji Rewizyjnej, nic mnie już nie zaskoczy. Przykro mi, bo uderzy to w moją rodzinę i bliskich mi osób z mojego środowiska" - napisał radny PO ze Słupska.

d4czhox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4czhox
Więcej tematów