Trwa ładowanie...
d1xs2mt
d1xs2mt

"Słup hańby" w Doniecku - internauci rozpoznali ofiarę?

Irina Dowgań - tak prawdopodobnie nazywa się ofiara tzw. "słupa hańby" w Doniecku, na wschodzie Ukrainy - podaje tvn24.pl. Owinięta w ukraińską flagę kobieta była kopana i poniżana przez zwolenników prorosyjskich separatystów. Zdjęcia z tego wydarzenia wywołały ogromne oburzenie wśród ukraińskich internautów, którzy nazywają kobietę "bohaterką".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1xs2mt

W poniedziałek "The New York Times" opublikował zdjęcie Mauricio Limy, na którym widać, jak mieszkanka Doniecka kopie inną przerażoną kobietę. Ofiara trzyma w ręku kartkę z napisem: "Ona zabija nasze dzieci". Ukraińscy internauci szybko zidentyfikowali napastniczkę. Teraz prawdopodobnie odkryto, kim jest jej ofiara.

Donetsk journo @alexmazuka says he has identified woman tied against post by separatists. Her name is Irina Dovgan pic.twitter.com/x3nqEZIVwp

— Oliver Carroll (@olliecarroll) sierpień 27, 2014

Jak podaje tvn24.pl, powołując się na ukraińskiego dziennikarza Aleksieja Macuka, ma to być Irina Dowgań. "Separatyści ograbili jej dom, wszystko wynieśli, ją oskarżyli o 'szpiegowanie dla junty'. Gdzie ona się teraz znajduje - nie wiadomo" - napisał na Facebooku dziennikarz, który jest cytowany przez polski serwis.

d1xs2mt

Według doniesień przekazywanych przez innych internautów, kobieta pochodzi z miasteczka pod Donieckiem i stała się celem ataku separatystów, ponieważ jej dom był oświetlony za pomocą generatora prądu. Miała także narazić się tym, że czytała wiadomości z ukraińskiej strony internetowej, gdy separatyści wkroczyli do jej domu.

Женщину которую избивали зовут Ирина Довгань. В соцсетях пишут- pic.twitter.com/d8Mt2qR3I7

— Spas (@Spaspb) sierpień 28, 2014

Źródła: tvn24, pl, WP.PL.

d1xs2mt

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d1xs2mt

d1xs2mt
Więcej tematów