Trwa ładowanie...

Zadrwił z Putina. Sroga kara dla rosyjskiego radnego

W Rosji za słuchanie Władimira Putina z "makaronem nawiniętym na uszy" można zostać srogo ukaranym. Lokalny polityk z Samary dowiedział się, że to "dyskredytacja armii". Teraz musi zapłacić 150 tysięcy rubli kary.

Kara dla polityka z Samary. Słuchał Putina z "makaronem nawiniętym na uszy"Kara dla polityka z Samary. Słuchał Putina z "makaronem nawiniętym na uszy"Źródło: Twitter
d2g8yrg
d2g8yrg

Radny z obwodu samarskiego został przez sąd ukarany grzywną za "dyskredytację armii". Lokalny polityk opublikował nagranie, na którym słuchał przemówienia Putina z makaronem na uszach. Rosyjski dyktator wygłaszał wówczas orędzie do Zgromadzenia Federalnego.

Zachowanie radnego było nawiązaniem do rosyjskiego idiomu "wieszać makaron na uszy". Oznacza on kłamanie, opowiadanie bajek.

Zobacz też: "Domino przemocy". Tak działa machina Putina

Jak pisze Radio Swoboda, Michaił Abdałkin został ukarany grzywną w wysokości 150 tys. rubli (ok. 8,5 tys. zł) przez sąd w obwodzie samarskim.

"Chciałem pokazać moje niezadowolenie"

Adwokat ukaranego mówił gazecie "Kommiersant", że wyrok jest bezzasadny, ponieważ na opublikowanym w sieciach społecznościowych nagraniu Abdałkin nie mówił o wojnie w Ukrainie ani o rosyjskiej armii.

d2g8yrg

Radny zamierza odwołać się od wyroku. - Chciałem pokazać moje niezadowolenie i niezadowolenie ludzi, którzy do mnie przychodzą - powiedział.

Publiczna nagana

Wcześniej, jak pisze Swoboda, samarska duma obwodowa udzieliła radnemu publicznej nagany. Padła również propozycja, by usunąć go z partii komunistycznej.

Na mocy poprawek wprowadzonych do rosyjskich przepisów po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę za "dyskredytację" i "fałszywe informacje" o rosyjskiej armii grozi postępowanie administracyjne lub karne.

Źródło: Biełsat/PAP/WP Wiadomości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2g8yrg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2g8yrg
Więcej tematów