Trwa ładowanie...

Słowacja: polscy turyści poszli na skróty. Zabłądzili w górach i wzywali pomocy

Sześcioosobowa rodzina z Polski, z trójką dzieci, wybrała się na wędrówkę w paśmie górskim Mała Fatra na Słowacji. Gdy zaczęło zmierzchać, postanowili iść na skróty i zeszli ze szlaku. Konieczna była interwencja słowackich ratowników.

Słowacja: polscy turyści poszli na skróty. Zabłądzili w górach i wzywali pomocyŹródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: Jerzy Opioła
d2ima8m
d2ima8m

Gdy zapadł zmierzch Polacy zabłądzili. Utknęli w górach. Było zbyt ciemno, by mogli kontynuować wędrówkę. Z komórki zadzwonili więc pod numer alarmowy słowackich ratowników.

Niestety, Polacy nie potrafili określić miejsca, w którym się znajdują. Ciemność nie pozwalała im także podać żadnych punktów odniesienia, które pomogłyby ratownikom w poszukiwaniach.

Po kilku rozmowach telefonicznych jeden z Polaków zainstalował na swoim telefonie specjalną aplikację. Wysłał z niej apel o pomoc. To pozwoliło słowackim służbom dokładnie określić lokalizację zagubionych w górach turystów.

W akcji ratowniczej wzięło udział trzech doświadczonych ratowników. Użyli oni lin, by umożliwić Polakom zejście w bezpieczne miejsce. Akcja zakończyła się tuż przed północą.

Źródło: gazeta.pl, hzs.sk

d2ima8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ima8m
Więcej tematów