Trwa ładowanie...

Słowa uznania dla Arłukowicza: podjął wielkie wyzwanie

- Ja się cieszę, że bardzo obecny i taki podmiotowy był minister Bartosz Arłukowicz. To prawda, że ustawę pisała minister Ewa Kopacz, ale chcę powiedzieć dobrze o Arłukowiczu, że on podjął to wielkie wyzwanie - powiedział na antenie Polsat News Grzegorz Schetyna.

Share
Słowa uznania dla Arłukowicza: podjął wielkie wyzwanie
Źródło: PAP, Fot: Paweł Kula
d1lsm2b

Grzegorz Schetyna przyznał, że ws. listy leków refundowanych żałuje jednej rzeczy. - Szkoda, że nie zrobiliśmy od maja, kiedy tę ustawę podpisał prezydent, do grudnia, listy tych leków refundowanych, że nie odbyła się taka systemowa, spokojna, rzetelna praca przez te pierwsze miesiące po podpisaniu ustawy. Tego zabrakło i dlatego potem nie było czasu, żeby w taki spokojny sposób tę listę wprowadzać. Za dużo emocji i za mało czasu, a za to wszystko odpowiedzieli pacjenci - oceni Schetyna.

Polityk wyraził także przekonanie, że jesteśmy na "dobrej drodze wyprowadzania z takiego chaosu". - Trzeba było jednak liczyć się z tym, że nie będzie tak łatwo przygotowywać tę listę i podjąć negocjacje z firmami farmaceutycznymi odpowiednio wcześnie. Także z NFZ. Był trudny czas, bo była kampania wyborcza, zajmowaliśmy się wszyscy czymś innym, ale zabrakło refleksji, że to musi trwać, że nie można tego zrobić w parę tygodni, że do tego potrzebne są miesiące. Ale wszystko już jest na dobrej drodze i wszyscy możemy odetchnąć z ulgą - stwierdził Schetyna.

d1lsm2b

Podziel się opinią

Share
d1lsm2b
d1lsm2b
Więcej tematów