Trwa ładowanie...

Ślizgawka na Rynku Starego Miasta coraz popularniejsza

Jak podaje urząd miasta, ponad 17 tysięcy osób skorzystało już ze ślizgawki na Rynku Starego Miasta, która działa od 7 grudnia. Dodatkową atrakcją, poza jazdą na łyżwach, jest muzyka, świąteczna iluminacja oraz otoczenie pięknych, staromiejskich kamienic. Lodowisko będzie tu czynne do 28 lutego.
Share
Ślizgawka na Rynku Starego Miasta coraz popularniejsza
Źródło: WawaLove.pl
dmfcsin

Ślizgawka staromiejska w kształcie pierścienia ułożona jest wokół pomnika warszawskiej Syrenki. Jego średnica to ponad 14 m. Do dyspozycji łyżwiarzy jest blisko 600 m2 lodowej tafli.

Zobaczcie też: Lodowisko na Stadionie Narodowym [NASZE ZDJĘCIA]

510 osób w grudniu i 423 osoby w styczniu - taka jest średnia dzienna liczba osób, które korzystają z miejskiej ślizgawki na Starym Mieście. Najwięcej osób ślizgało się na rynku staromiejskim w okresie świąteczno-noworocznym. Wtedy to ze ślizgawki korzystało blisko 1000 osób dziennie. W sumie, w grudniu lodowisko odwiedziło prawie 12 tysięcy osób. Na razie w styczniu łyżwiarzy było tu ponad 5200 osób.

dmfcsin

Dobrą zabawę na odkrytym lodowisku popsuć może jedynie pogoda - zbyt wysokie temperatury i opady deszczu. Lodowisko przystosowane jest do pracy nawet przy temperaturze 10°C, lecz ulewy mogą bardzo pogorszyć stan tafli lodu.

Godziny otwarcia

Lodowisko otwarte jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 21.00. W weekendy od godz. 10:00 do 22:00. Wstęp na ślizgawkę jest bezpłatny. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, a także naostrzyć swoje.

dmfcsin

Podziel się opinią

Share
dmfcsin
dmfcsin
Więcej tematów