Trwa ładowanie...
ycipk-1ndo3s

Śledztwo CBA w Urzędzie Miasta w Środzie Śląskiej. Sprawdzą, czy doszło do nieprawidłowości

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego sprawdzą, czy w magistracie miały miejsce nieprawidłowości ws. robót budowlanych zlecanych przez miasto. Sprawa dotyczy rewitalizacji Rynku Dolnego w mieście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA przeprowadza kontrolę w Urzędzie Miasta w Środzie Śląskiej
CBA przeprowadza kontrolę w Urzędzie Miasta w Środzie Śląskiej (East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
ycipk-1ndo3s

Kontrolę w Urzędzie Miasta w Środzie Śląskiej przeprowadzają funkcjonariusze CBA z delegatury biura we Wrocławiu. Sprawdzają, czy podczas rewitalizacji Rynku Dolnego w mieście, magistrat przestrzegał decyzji przy podejmowaniu prawa. Przedmiotem inspekcji będzie również sposób przygotowania i przeprowadzenia wartej 1,3 mln inwestycji - informuje PAP.

Wątpliwości budzą decyzje urzędników, które wprowadziły "istotne zmiany do umowy" przez co koszt wzrósł o blisko 200 tys. zł. Kontrola została podjęta 19 grudnia 2018 r., ale dopiero teraz ujrzała światło dzienne. Ma potrwać trzy miesiące, ale szef CBA może przedłużyć ją do pół roku. Dokumentacja była także analizowana za kadencji poprzedniego burmistrza miasta.

ycipk-1ndo3s

Jego następca tłumaczy, że w wyniku dodatkowych robót budowlanych wartość inwestycji wzrosła o 12 proc. w stosunku do pierwotnej umowy przetargowej. Mimo to rewitalizacja została przeprowadzona poniżej kosztorysu inwestorskiego. Za koordynację odpowiadała jedna osoba, która od grudnia jest na okresie wypowiedzenia, a wcześniej pracowała w ratuszu przez kilkanaście lat.

Zobacz także: Andrzej Duda dla WP: Trybunał się rozpycha. To dzwonek alarmowy

ycipk-1ndo3s

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ndo3s

ycipk-1ndo3s
ycipk-1ndo3s
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów