Trwa ładowanie...

Śledztwo CBA w Urzędzie Miasta w Środzie Śląskiej. Sprawdzą, czy doszło do nieprawidłowości

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego sprawdzą, czy w magistracie miały miejsce nieprawidłowości ws. robót budowlanych zlecanych przez miasto. Sprawa dotyczy rewitalizacji Rynku Dolnego w mieście.
Share
CBA przeprowadza kontrolę w Urzędzie Miasta w Środzie Śląskiej
CBA przeprowadza kontrolę w Urzędzie Miasta w Środzie ŚląskiejŹródło: East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK
d2bzxpo

Kontrolę w Urzędzie Miasta w Środzie Śląskiej przeprowadzają funkcjonariusze CBA z delegatury biura we Wrocławiu. Sprawdzają, czy podczas rewitalizacji Rynku Dolnego w mieście, magistrat przestrzegał decyzji przy podejmowaniu prawa. Przedmiotem inspekcji będzie również sposób przygotowania i przeprowadzenia wartej 1,3 mln inwestycji - informuje PAP.

Wątpliwości budzą decyzje urzędników, które wprowadziły "istotne zmiany do umowy" przez co koszt wzrósł o blisko 200 tys. zł. Kontrola została podjęta 19 grudnia 2018 r., ale dopiero teraz ujrzała światło dzienne. Ma potrwać trzy miesiące, ale szef CBA może przedłużyć ją do pół roku. Dokumentacja była także analizowana za kadencji poprzedniego burmistrza miasta.

d2bzxpo

Jego następca tłumaczy, że w wyniku dodatkowych robót budowlanych wartość inwestycji wzrosła o 12 proc. w stosunku do pierwotnej umowy przetargowej. Mimo to rewitalizacja została przeprowadzona poniżej kosztorysu inwestorskiego. Za koordynację odpowiadała jedna osoba, która od grudnia jest na okresie wypowiedzenia, a wcześniej pracowała w ratuszu przez kilkanaście lat.

Zobacz także: Andrzej Duda dla WP: Trybunał się rozpycha. To dzwonek alarmowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bzxpo

Podziel się opinią

Share
d2bzxpo
d2bzxpo
Więcej tematów