Trwa ładowanie...
d2hjgy8

SLD nie planuje ustawy o klonowaniu


W planach klubu SLD nie ma projektu ustawy, która zezwalałaby na klonowanie ludzi - poinformował we wtorek szef klubu Jerzy Jaskiernia.

d2hjgy8
d2hjgy8

Wtorkowe Życie Warszawy napisało, że senator SLD Maria Szyszkowska zapowiedziała podjęcie działań, by polskie prawo zezwalało na klonowanie ludzi. Według niej, nauce nie można stawiać barier, a dzięki klonowaniu spełniają się marzenia ludzi o nieśmiertelności. Klonowanie to również nadzieja dla bezpłodnych par i dla chorych, potrzebujących części wymiennych - np. nerek.

Szef klubu SLD powiedział, że jest to indywidualna inicjatywa pani senator Szyszkowskiej i jeśli projekt ustawy powstanie, Sojusz ustosunkuje się do niego.

Jaskiernia pytany, czy polski parlament powinien uznać klonowanie człowieka za czyn przestępczy a w przyszłości za zbrodnię przeciwko ludzkości, czego chce Watykan, podkreślił, że ta sprawa jest różnie rozwiązywana.

Są parlamenty, które opowiedziały się za. Jest też rozwiązanie brytyjskie, które dopuszcza klonowanie w szczególnych sytuacjach. Wydaje się, że dyskusja w tej sprawie będzie trwała - dodał. (mk)

d2hjgy8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hjgy8
Więcej tematów