Trwa ładowanie...
d3g815l

SLD: cztery reformy i co dalej?

SLD uważa, że obowiązkiem wszystkich startujących w wyborach ugrupowań jest przedstawienie propozycji dalszych działań związanych z wprowadzonymi w tej kadencji parlamentu czterema reformami rządu Jerzego Buzka.

d3g815l
d3g815l

Jak powiedział w środę rzecznik Sojuszu Michał Tober, ten obowiązek dotyczy szczególnie ugrupowań, które uczestniczyły w ich wprowadzaniu: AWS, Platformy Obywatelskiej, UW, Prawa i Sprawiedliwości.

W środę liderzy Sojuszu przedstawili pakiet propozycji naprawy reform rządu Buzka, które SLD będzie chciało zrealizować gdy wygra wybory.

W przypadku reformy edukacji, Sojusz proponuje m.in. upowszechnienie wychowania przedszkolnego dla dzieci w wieku 3-5 lat, stopniowe obniżenie wieku rozpoczęcia szkoły do 6 lat, wprowadzenie nauki języka obcego od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

W przypadku reformy ochrony zdrowia, Sojusz proponuje m.in. objęcie opieką medyczną wszystkich obywateli, likwidację kas chorych i finansowanie systemu opieki zdrowotnej przez 4 do 6 Regionalnych Funduszy Ochrony Zdrowia, likwidację korupcji i biurokracji w systemie opieki zdrowotnej, powołanie rzecznika praw pacjenta.

d3g815l

W sprawie reformy ubezpieczeń społecznych SLD zamierza zbudować w ZUS sprawny system informatyczny, stworzyć zachęty prawne i finansowe dla rozwoju III filaru ubezpieczeń, przeforsować wyższą waloryzację emerytur.

Natomiast w zakresie poprawy sytuacji samorządów lokalnych SLD zamierza wzmocnić kompetencje samorządu powiatowego w zakresie służby zdrowia oraz samorządu wojewódzkiego w zakresie walki z bezrobociem, wprowadzić bezpośrednie wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów. (an)

d3g815l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g815l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj