Trwa ładowanie...
d18eucu

Sławomir Nowak weekend spędzi za kratami. Sąd Okręgowy zażalenie rozpatrzy w przyszłym tygodniu

Jak podają media, Sławomir Nowak najbliższy weekend na pewno spędzi w areszcie. Zażalenie na jego tymczasowe aresztowanie Sąd Okręgowy rozpatrzy dopiero w przyszłym tygodniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Nowak najbliższy weekend spędzi w areszcie
Sławomir Nowak najbliższy weekend spędzi w areszcie (Newspix)
d18eucu

O sprawie informuje Radio Zet. Były minister transportu i były szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor jest podejrzany o korupcję, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i pranie pieniędzy. Nowak nie przyznaje się i twierdzi, że to ustawka. Polityk przebywa aktualnie w warszawskim areszcie śledczym na Białołęce.

Przypomnijmy, że w środę 29 lipca adwokat Nowaka poinformował o złożeniu zażalenia na aresztowanie byłego ministra. "Zachowując 7 dniowy termin w sprawie Sławomira Nowaka złożyliśmy zażalenie na tymczasowe aresztowanie. Teraz czekamy na termin posiedzenia sądu" - napisał Kania-Sieniawski w mediach społecznościowych.

Sławomir Nowak aresztowany na 3 miesiące

Sławomir Nowak usłyszał zarzut kierowania w okresie od października 2016 r. do września 2019 r. zorganizowaną grupą przestępczą, czerpiącą korzyści z korupcji. Polityk podejrzany jest ponadto o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie przydzielanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także pranie pieniędzy. Za dokonane przestępstwa uzyskać miał 1,3 mln zł.

d18eucu

Zobacz też: Leszek Balcerowicz nie zostawił suchej nitki na rządzie PiS. Dostało się też TVP

Śledztwo w tej sprawie prowadzi równolegle CBA i Prokuratura Okręgowa w Warszawie, a także Specjalna Prokuratura Antykorupcyjna w Kijowie oraz Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Radio Zet

d18eucu

Podziel się opinią

Share

d18eucu

d18eucu
Więcej tematów