Trwa ładowanie...
d4mr3el
Sławomir Neumann ujawnia, co rozczula go w PiS
Mariusz Szymczuk

Sławomir Neumann ujawnia, co rozczula go w PiS

Zawsze mnie rozczula, kiedy PiS tak się mocno przejmuje losem Platformy. To naprawdę jest bardzo wiarygodne w ustach polityków PiS - stwierdził szef Klubu PO Sławomir Neumann, komentując słowa posłanki Beaty Mazurek, która oceniła, że sobotni marsz KOD " to pierwszy krok do rozwodu" w szeregach Platformy.
Share
d4mr3el

- Grzegorz Schetyna zniechęca do tego marszu, a Ewa Kopacz zachęca - mówiła rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek. Oceniła, że to prowadzi do podziału w szeregach PO, który zakończy się zniknięciem tej partii ze sceny politycznej. Zdaniem rzeczniczki klubu PiS skorzysta na tym Nowoczesna.

Neumann poinformował, że Grzegorz Schetyna będzie brał udział w wiecu KOD w Legnicy. Zapewnił, że w marszach i wiecach KOD w sobotę uczestniczyć będą prawie wszyscy politycy Platformy.

d4mr3el

- Zapraszamy panią poseł Mazurek, zapraszamy ministrów rządu Beaty Szydło , zapraszamy panię premier na te spotkania. Na pewno będą tam ludzie Platformy - stwierdził. - Jeśli zobaczymy tam panią Mazurek, panią premier czy posła Jarosława Kaczyńskiego, to będzie nam miło, bo to będzie pokazywać, że potrafimy razem świętować najważniejszy dzień w nowożytnej historii Polski, dzień odzyskania wolności po kilkudziesięciu latach komunizmu - dodał.

Sobotni marsz KOD w Warszawie jest częścią ogólnokrajowej akcji upamiętniającej wybory z 1989 r. Podobne imprezy mają odbyć się w około 20 miastach w Polsce, a także poza granicami naszego kraju, m.in.: we Francji, w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie.

4 czerwca to Dzień Wolności i Praw Obywatelskich obchodzony w rocznicę pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się 4 czerwca 1989 r.

d4mr3el

Podziel się opinią

Share
d4mr3el
d4mr3el
Więcej tematów