Trwa ładowanie...
d17deks

Sławomir Neumann: Na prawybory nie ma czasu

Nie będzie prawyborów w opozycji ani w PO - zdradził polityk Platformy Sławomir Neumann. Dodał, że jego partia wystawi własnego kandydata na prezydenta, a wyborczy wynik lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza może się dla niego okazać "bolesny".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Neumann.
Sławomir Neumann. (East News)
d17deks

Neumann zdradził, że Platforma Obywatelska przedstawi własnego kandydata na prezydenta. To, w jakiej formule dany polityk otrzyma tę nominację, ma być dyskutowane na piątkowym Zarządzie Krajowym partii.

Przypomnijmy, że na zorganizowaniu prawyborów zależało liderowi PO Grzegorzowi Schetynie. Już tydzień temu informowaliśmy, że na takie rozwiązanie jego koledzy z ugrupowania raczej się nie zgodzą. Teraz w "Rzeczpospolitej" potwierdził to Sławomir Neumann.

"Na prawybory nie ma czasu, bo żeby je przeprowadzić w dwóch turach, to musielibyśmy zakończyć pewnie grubo po Świętach, na początku stycznia. Ale formuła pewnych debat wewnętrznych kandydatów, którzy chcą uzyskać nominację, jest możliwa" - powiedział.

d17deks

Polityk odniósł się również do faktu, że opozycja nie wystawi w pierwszej turze jednego, wspólnego kandydata. Oznacza to, że politycy PO, Lewicy i PSL będą od początku rywalizować nie tylko z Andrzejem Dudą, ale także ze sobą nawzajem.

- Wierzę, że cała ta kampania i dojście do pierwszej tury to będzie taka równoległa walka kandydatów opozycji, a nie między sobą - podkreślił Neumann.

Zobacz: Dekoncentracja mediów? Joanna Lichocka mówi, jak jest

Nieco inaczej brzmią jednak deklaracje Władysława Kosiniaka-Kamysza, który wyraził chęć wzięcia udziału w debacie z kandydatem na prezydenta z PO. - To prężenie muskułów - ocenia Neumann.

d17deks

- Uważam, że osobistym jego sukcesem będzie utrzymanie tych 8,5 proc., które dostała lista PSL i Kukiza w wyborach parlamentarnych. I wtedy będzie bolało - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17deks

Podziel się opinią

Share

d17deks

d17deks
Więcej tematów