Trwa ładowanie...
d2x7qyg
cba

Sławomir N. zatrzymany. Ukraińskie Narodowe Biuro Antykorupcyjne prowadzi rewizję

Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy poinformowało o śledztwie i przeszukaniach u byłego szefa Ukrawtodoru. Chodzi o byłego polskiego ministra transportu Sławomira N., który został zatrzymany w poniedziałek przez gdańskie CBA.
Share
Sławomir N. zatrzymany. Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy poinformowało o śledztwie
Sławomir N. zatrzymany. Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy poinformowało o śledztwieŹródło: CBA
d2x7qyg

Gdańskie CBAzatrzymało w poniedziałek byłego posła na Sejm RP, byłego ministra transportu, byłego szefa ukraińskiej Państwowej Służby Dróg Samochodowych (Ukrawtodor) Sławomira N. Zatrzymany został też Dariusz Z., były dowódca JW "GROM" i przedsiębiorca z Gdańska Jacek P.

Sławomir N. zatrzymany. "Prawdopodobnie jest członkiem grupy przestępczej"

Sławomirowi N. prokuratura ma postawić sześć zarzutów. Jak poinformowało CBA w oficjalnym komunikacie, śledztwo dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

d2x7qyg

Śledztwo prowadzi jednocześnie CBA i Prokuratura Okręgowa w Warszawie oraz Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie i Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy.

Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy poinformowało w poniedziałek, że "prowadzi rewizję i wykonuje czynności śledcze przed procesem". "Były szef Ukrawtodor, obywatel Polski został zatrzymany pod zarzutem popełnienia przestępstw korupcyjnych. Prawdopodobnie jest członkiem grupy przestępczej" - poinformowało NAB Ukraine.

Materiał dowodowy ma być związany z działaniami wykonywanymi w ramach funkcji publicznej przez Sławomira N. na Ukrainie. śledztwo dotyczy działań Agencji w okresie od października 2016 r. do października 2019 r.

Zobacz też: Ślub Jacka Kurskiego

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2x7qyg

Podziel się opinią

Share
d2x7qyg
d2x7qyg
Więcej tematów