Trwa ładowanie...
d49fzr2

Sławomir N. zatrzymany. Czym zajmuje się Ukrawtodor?

W poniedziałek Sławomir N. - były minister w rządzie PO i PSL oraz były szef Ukrawtodor - został zatrzymany przez CBA. To efekt międzynarodowego śledztwa.
Share
Sławomir N. został zatrzymany. To były szef Ukrawtodor
Sławomir N. został zatrzymany. To były szef UkrawtodorŹródło: CBA
d49fzr2

Sławomir N. zatrzymany. To efekt międzynarodowego śledztwa

Przedstawiciele ukraińskiego Narodowego Biura Antykorupcyjnego (NABU) poinformowali w poniedziałek, że podczas śledztwa badane są przetargi na kwotę ponad 200 mln euro. Sławomir N. miał przyjmować korzyści majątkowe za zlecenia budowy dróg. N. został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w poniedziałkowy poranek.

Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy prowadzi rewizje w Kijowie, Lwowie i w Polsce. Śledztwo dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Służby przeszukują m.in. biura Ukrawtodoru, na którego czele stał Sławomir N. od 2016 roku. Były minister miał być członkiem grupy przestępczej.

d49fzr2

Ukrawtodor. Czym zajmuje się Ukrawtodor?

Ukrawtodor to ukraińska Państwowa Służba Dróg Samochodowych, która odpowiedzialna była za budowę nowych dróg w tym kraju. To odpowiednik polskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Celem działalności Ukrawtodoru jest budowa oraz utrzymanie autostrad oraz dróg lokalnych. Do tego Ukrawtodor odpowiedzialny jest także za zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu ruchu na ukraińskich drogach. Urząd planuje również remonty dróg, mostów, wiaduktów i infrastruktury drogowej.

Sławomir N. Ukrawtodorem kierował w latach 2016-2019. Za jego kadencji udało się wyremontować 6,8 tys. km dróg krajowych i lokalnych na Ukrainie. Wprowadzono również fundamentalne reformy w branży drogowej oraz system zarządzania.

d49fzr2

Zobacz też: Zatrzymanie Sławomira N. Tomasz Siemoniak wątpi w intencję służb. "Inspiracja polityczna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49fzr2

Podziel się opinią

Share
d49fzr2
d49fzr2
Więcej tematów