Trwa ładowanie...

Sławomir N. zatrzymany. Czym zajmuje się Ukrawtodor?

W poniedziałek Sławomir N. - były minister w rządzie PO i PSL oraz były szef Ukrawtodor - został zatrzymany przez CBA. To efekt międzynarodowego śledztwa.

Sławomir N. zatrzymany. Czym zajmuje się Ukrawtodor?Źródło: CBA
d47ly4d
d47ly4d

Sławomir N. zatrzymany. To efekt międzynarodowego śledztwa

Przedstawiciele ukraińskiego Narodowego Biura Antykorupcyjnego (NABU) poinformowali w poniedziałek, że podczas śledztwa badane są przetargi na kwotę ponad 200 mln euro. Sławomir N. miał przyjmować korzyści majątkowe za zlecenia budowy dróg. N. został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w poniedziałkowy poranek.

Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy prowadzi rewizje w Kijowie, Lwowie i w Polsce. Śledztwo dotyczy podejrzenia działań korupcyjnych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Służby przeszukują m.in. biura Ukrawtodoru, na którego czele stał Sławomir N. od 2016 roku. Były minister miał być członkiem grupy przestępczej.

Ukrawtodor. Czym zajmuje się Ukrawtodor?

Ukrawtodor to ukraińska Państwowa Służba Dróg Samochodowych, która odpowiedzialna była za budowę nowych dróg w tym kraju. To odpowiednik polskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Celem działalności Ukrawtodoru jest budowa oraz utrzymanie autostrad oraz dróg lokalnych. Do tego Ukrawtodor odpowiedzialny jest także za zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu ruchu na ukraińskich drogach. Urząd planuje również remonty dróg, mostów, wiaduktów i infrastruktury drogowej.

d47ly4d

Sławomir N. Ukrawtodorem kierował w latach 2016-2019. Za jego kadencji udało się wyremontować 6,8 tys. km dróg krajowych i lokalnych na Ukrainie. Wprowadzono również fundamentalne reformy w branży drogowej oraz system zarządzania.

Zobacz też: Zatrzymanie Sławomira N. Tomasz Siemoniak wątpi w intencję służb. "Inspiracja polityczna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47ly4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47ly4d
Więcej tematów