Trwa ładowanie...
d3itnuc

Sławomir Cenckiewicz zapowiada drugą część książki "SB a Lech Wałęsa"

Będzie druga część książki "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii". - Po raz pierwszy mogę powiedzieć, że ukaże się kolejna książka, która będzie niejako kontynuacją tego tytułu - zapowiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 prof. Sławomir Cenckiewicz, wiceprzewodniczący kolegium IPN, autor pierwszej części publikacji o kontaktach legendarnego przywódcy "Solidarności" ze służbami bezpieczeństwa PRL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Cenckiewicz zapowiada drugą część książki "SB a Lech Wałęsa"
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d3itnuc

Historyk wyjaśnił, że nowa książka jest konieczna, bo pojawiły się nowe dokumenty w tej sprawie. Dodał, że publikacja ukaże się w przyszłym roku. - Stanie się to w najbliższym czasie. Zostaną w niej omówione wszystkie dokumenty z tzw. teczek Kiszczaka - powiedział. Do tej pory Cenckiewicz wydał trzy pozycje poświęcone Wałęsie.

Wiceszef kolegium IPN był także pytany o to, kiedy specjaliści z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Sehna w Krakowie przedstawią opinię grafologiczną akt z domu gen. Czesława Kiszczaka, co miało stać się już w połowie listopada. Historyk wyjaśnił, że nie wie, dlaczego badania trwają tak długo. Podkreślił też, że analizę zlecił poprzedni zespół kierujący prokuraturą IPN.

- Musielibyśmy założyć, że jakiś zespół super fałszerzy fałszuje nie tylko wytwór agenturalnej pracy Lecha Wałęsy, czyli jego rękopiśmienne doniesienia agenturalne - ale również wszystkie zawarte w nich opisy rękopiśmienne - powiedział też, odnosząc się do sugestii, że akta Lecha Wałęsy zostały sfałszowane.

oprac. A. Jastrzębski

d3itnuc

Podziel się opinią

Share

d3itnuc

d3itnuc
Więcej tematów