Trwa ładowanie...
d366kuv

Sławomir Broniarz

Najnowsze informacje
1.4
(10 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Rawa Mazowiecka

d366kuv
WP
Źródło: WP

Wincenty Sławomir Broniarz jest polskim nauczyciel i działaczem związkowym, a od 1988 roku prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Sławomir Broniarz – wykształcenie

Wincenty Sławomir Broniarz urodził się 15 lipca 1958 roku w Rawie Mazowieckiej. Przed rozpoczęciem pracy w Związku Nauczycielstwo Polskiego, ukończył Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego oraz podyplomowe studia z historii, marketingu oraz zarządzania. Pracował jako nauczyciel historii, następnie był wicedyrektorem Szkoły Podstawowej nr 8 w Skierniewicach, a w latach 1988-1995 pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Skierniewicach.

Sławomir Broniarz w ZNP

Do Związku Nauczycielstwa Polskiego wstąpił 1981 roku, a od 1990 roku objął stanowisko prezesa zarządu okręgowego związku w Skierniewicach. W 1994 został członkiem Zarządu Głównego ZNP, a rok później został wiceprezesem związku. Cztery lata później został prezesem ZNP podczas XXXVII Krajowego Zjazdu Delegatów ZNP (w głosowaniu pokonał Bożenę Dunajską i posła SLD Krzysztofa Baczyńskiego). Od tego czasu uzyskał także reelekcję na kolejne kadencje.

W 2015 został członkiem Rady Dialogu Społecznego z ramienia OPZZ (Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych). Z ramienia ZNP wszedł także w skład zarządu ETUCE (Europejski Komitet Związków Zawodowych Oświaty i Nauki).

Ogólnopolski Strajk nauczycieli 2019

8 kwietnia 2019 Sławomir Broniarz stanął na czele ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Akcja strajkowa w publicznych jednostkach systemu oświaty miała na celu skłonić rząd Mateusza Morawieckiego do wprowadzenie podwyżek wynagrodzeń dla nauczycieli. Akcja jest uważana za największy strajk w historii polskiej oświaty od 1993, a zaangażowało się w nią 2/3 ogółu publicznych placówek oświaty.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d366kuv
d366kuv
d366kuv
Więcej tematów
d366kuv