Trwa ładowanie...

Śląskie. Tramwaje Śląskie zawierzyły bydgoskiej Pesie. Dostawca taboru nie zawiódł

Spółka Tramwaje Śląskie otrzymała w czwartek ostatni z 35 nowych tramwajów z opóźnionego zamówienia w bydgoskiej Pesie. Pierwsze wagony wyjechały na tory Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w październiku ub. roku. Bydgoski producent dostarczy na Śląsk jeszcze 5 wagonów.
Share
Śląskie. Spółka Tramwaje Śląskie otrzymała ostatni z 35 nowych tramwajów z opóźnionego zamówienia w bydgoskiej Pesie.
Śląskie. Spółka Tramwaje Śląskie otrzymała ostatni z 35 nowych tramwajów z opóźnionego zamówienia w bydgoskiej Pesie.Źródło: Tramwaje Śląskie
dmij6sf

Firma PESA Bydgoszcz SA zakończyła dostawy tramwajów zamówionych przez Tramwaje Śląskie S.A. w ramach umowy z 29 czerwca 2018 r. Zamówienie podstawowe objęło 35 niskopodłogowych wagonów: 27 tramwajów typu 2017N długości 25 metrów oraz 8 pojazdów typu 2012N-10 długości 32 metrów.

Wartość kontraktu to niespełna 221 mln zł netto, zaś wartość zamówienia dodatkowego wynosi nieco ponad 30 mln zł netto.

Ostatni z krótszych pojazdów dotarł do Katowic 15 kwietnia, natomiast dostawa ostatniego z dłuższych tramwajów zaplanowana i zrealizowana została w czwartek 22 kwietnia.

dmij6sf

– Możemy być zadowoleni, że producent zrealizował całe zamówienie podstawowe. Wszyscy pamiętamy, że te niemal 3 lata od podpisania umowy, były dla PESY czasem trudnym. Uwierzyliśmy jednak w przyjęty przez firmę plan naprawczy i nie zawiedliśmy się. Mamy satysfakcję, że PESA wróciła do równowagi i dostarczyła nam wszystkie zamówione wagony. Teraz czekamy na realizację zamówienia opcjonalnego – mówi Bolesław Knapik, prezes spółki Tramwaje Śląskie.

Tramwaje Śląskie otrzymały ostatni z 35 nowych tramwajów z bydgoskiej Pesy

Umowa między przewoźnikiem a producentem zakładała możliwość zamówienia opcjonalnie dodatkowo do 5 wagonów 25-metrowych. Tramwaje Śląskie postanowiły skorzystać z prawa opcji, zamawiając dodatkowe 5 wagonów typu 2017N.

Stosowny aneks do umowy podpisany został na początku grudnia 2020 roku. – Produkcja tramwajów zamówionych w ramach opcji już trwa. Wagony powinny zostać dostarczone do Tramwajów Śląskich do 30 września 2022 roku, ale nie wykluczamy, że zrealizujemy zamówienie znacznie wcześniej– mówi Marcin Grzyb, dyrektor sprzedaży LRV Pesa Bydgoszcz.

dmij6sf

Piontkowski o katastofie smoleńskiej opisanej w podręcznikach

Dostawy nowych wagonów Pesy dla spółki Tramwaje Śląskie rozpoczęły się w połowie lipca 2020 r., kiedy do zajezdni w Katowicach dotarł pierwszy tramwaj typu 2017N.

Wszystkie nowe wagony wyposażone są m.in. w: klimatyzację przedziału pasażerskiego, gniazda USB dostępne dla pasażerów, moduły Wi-Fi, monitoring, głosowy i wizualny system informacji pasażerskiej, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i nowoczesny, energooszczędny napęd.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmij6sf

Podziel się opinią

Share
dmij6sf
dmij6sf
Więcej tematów