Trwa ładowanie...

Śląskie: Prowadziła nieuczciwe leczenie stomatologiczne. Usłyszała prawie 500 zarzutów

Dentystka z powiatu pszczyńskiego (województwo śląskie) usłyszała blisko 500 zarzutów w związku z fałszowaniem wniosków do Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) o refundację leczenia oraz raportów za rzekomo zrealizowane świadczenia. Grozi jej do ośmiu lat więzienia.

Share
Śląskie: Prowadziła nieuczciwe leczenie stomatologiczne. Usłyszała prawie 500 zarzutówŹródło: 123RF
dswoax4

Śledczy ustalili, że dentystka z województwa śląskiego prowadziła bezprawną działalność od stycznia 2015 roku. Policjanci weryfikowali kilka tysięcy dokumentów oraz przesłuchali kilkuset pacjentów, by ustalić skalę, na jaką działała nielegalnie lekarz stomatolog. Dotarli do 496 świadków i 87 pokrzywdzonych.

Dentystka w rzeczywistości leczyła w ramach prywatnych i pełnopłatnych wizyt, a w dokumentach wnioskowała do NFZ o refundację leczeń. W ten sposób za jedną usługę uzyskiwała dwa razy więcej pieniędzy.

Świadkowie przesłuchani przez śląskich policjantów nie potwierdzali niektórych leczeń ubytków, które były zapisane w raportach. To potwierdzało, że część zabiegów nie miała miejsca, a dokumenty opisujące te leczenia były sfałszowane.

dswoax4

Ostatni przypadek nieuczciwego leczenie stomatologicznego w wykonaniu dentystki odnotowano w listopadzie 2017 roku.

Wartość strat śląskiego oddziału funduszu wyliczono na kwotę przeszło 26 tysięcy złotych, natomiast straty finansowe pacjentów wyniosły blisko 10 tysięcy złotych.

Dentystka ze Śląska usłyszała od prokuratury łącznie 492 zarzuty. Za zarzucane jej czyny grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności Kobieta jednak nie przyznaje się do winy.

dswoax4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dswoax4
dswoax4
Więcej tematów