Trwa ładowanie...

Żywiec. Miał już wyrok za znęcanie się nad rodziną, znów wszczął awanturę

Sąd aresztował 56-latka z Żywiecczyzny, który znęcał się nad żoną, awanturował się i groził śmiercią. W przeszłości był już za to karany więzieniem. Teraz grozi mu pięć lat za kratami.

Share
Żywiec. 54-latek za znęcanie się nad rodziną trafił do aresztu.
Żywiec. 54-latek za znęcanie się nad rodziną trafił do aresztu. Źródło: Śląska Policja
d18ken1

Żywiecka komenda poinformowała, że kilka dni temu do dyżurnego zatelefonowała kobieta, która powiedziała, że jej mąż awanturuje się, wyzywa ją oraz grozi zabójstwem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali z interwencją

Żywiec. 56-latek po raz kolejny znęcał się nad rodziną

- Jak ustalili, mężczyzna miał już wyrok za znęcanie się nad rodziną, który zapadł w połowie br. W toku była też kolejna sprawa przeciwko niemu o znęcanie się. Pomimo tego 56-latek nie zmienił zachowania i nadal stosował przemoc psychiczną wobec bliskich – podała policja.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora został aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić pięć lat.

d18ken1

Policja podkreśla, aby skutecznie przeciwstawić się przemocy fizycznej i psychicznej, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Zaznaczyła, że każda osoba, która padła ofiarą takich zachowań, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne również jest, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii.

Kpiny z Andrzeja Dudy. Polityk PO był bezlitosny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d18ken1

Podziel się opinią

Share
d18ken1
d18ken1
Więcej tematów