Trwa ładowanie...

Żywiec. Etiopki nielegalnie wjechały do Polski. Ukryły się w naczepie tira

Trzy obywatelki Etiopii, które nielegalnie wjechały do Polski, zatrzymali w Żywcu śląscy pogranicznicy. Były ukryte w naczepie tira, który wjechał ze Słowacji.

Share
Żywiec. Etiopki przyznały się, że nielegalnie wjechały do Polski.
Żywiec. Etiopki przyznały się, że nielegalnie wjechały do Polski.Źródło: Straż Graniczna.
dyegxy2

- Do zatrzymania cudzoziemek doszło we wtorek. Pogranicznicy otrzymali informację o nich od policjantów z Żywca, których z kolei powiadomił kierowca tira - Białorusin, oczekujący na odprawę w żywieckim oddziale celnym. Kontrola przeprowadzona przez przybyłych na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wykazała, iż trzy ujawnione kobiety nie posiadały przy sobie żadnych dokumentów w związku z czym zostały zatrzymane. Deklarowały, że pochodzą z Etiopii – podała Katarzyna Jesionowska ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Żywiec. Etiopki złapane na nielegalnym przekroczeniu granicy

Kierowca, który wiózł obręcze metalowe z Turcji, zeznał, że nie był świadomy, iż w naczepie znajdują się cudzoziemki, a w trakcie podróży nic nie wzbudziło jego podejrzeń.

dyegxy2

Etiopki, w obecności tłumacza, usłyszały zarzut przekroczenia granicy ze Słowacji do Polski wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Przyznały się i dobrowolnie poddały się karze: 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lata.

- Kobiety złożyły wnioski o udzielenie im ochrony międzynarodowej na terytorium Polski. Zostały umieszczone w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców, gdzie będą przebywały do czasu zakończenia postępowania – powiedziała Jesionowska.

Zaskakujące doniesienia o Donaldzie Tusku. Władysław Kosiniak-Kamysz komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dyegxy2

Podziel się opinią

Share
dyegxy2
dyegxy2
Więcej tematów