Zamieszki w Ełku po śmierci mężczyzny. Skazano trzy osoby

Po zabójstwie młodego mężczyzny przed barem z kebabami w Ełku doszło do zamieszek. Sąd skazał za udział w nich 3 osoby, które dobrowolnie poddały się karze. Wobec sześciu innych osób proces odroczono bezterminowo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po śmierci mężczyzny na ulicach Ełku zgromadzili się mieszkańcy
Po śmierci mężczyzny na ulicach Ełku zgromadzili się mieszkańcy (PAP, Fot: Tomasz Waszczuk)
WP

Dwie osoby sąd skazał na kary 3 i 4 miesięcy więzienia bez zawieszenia, orzekł wobec nich też roczne ograniczenie wolności, które polega na wykonaniu 30 godz. prac społecznych miesięcznie. Wobec trzeciej osoby zapadł wyrok roku więzienia w zawieszeniu oraz 2 tys. zł grzywny.

Proces sześciu innych osób, objętych tym samym aktem oskarżenia, został odroczony bezterminowo i odbędzie się w innym składzie sędziowskim.

Do ulicznych burd w Ełku doszło po śmierci 21-latka, który zginął od ciosów nożem w sylwestrową noc, przed barem prowadzonym przez cudzoziemców. W tłumie mieszkańców, który się tam zebrał, były też osoby pijane i agresywne. Rzucano petardami, butelkami i kamieniami w stronę policjantów i radiowozów, wybijano szyby w witrynie lokalu.

WP

Kara śmierci. Barbarzyństwo czy sprawiedliwość?

Po tych wydarzeniach policja zatrzymała ponad trzydzieści osób, z których zdecydowana większość została oskarżona o udział w zbiegowisku i dobrowolnie poddała się karze na początku lipca. Zapadły wobec nich wyroki ograniczenia wolności.

WP

Pięć osób, które przyznały się do atakowania policjantów, sąd skazał na kary po roku więzienia w zawieszeniu na 2-3 lata.

Polub WP Wiadomości
WP
WP