Trwa ładowanie...

Zabrze. Powstanie kolejny odcinek drogi rowerowej. Przejazd już we wrześniu

W Zabrzu powstanie kolejny odcinek nowej drogi rowerowej, tym razem wzdłuż ulicy Gdańskiej. Nowa ścieżka o długości ponad 1 kilometra powinna być gotowa już we wrześniu.
Share
Śląskie. Nowa ścieżka rowerowa w Zabrzu o długości ponad 1 km ma być gotowa już we wrześniu.
Śląskie. Nowa ścieżka rowerowa w Zabrzu o długości ponad 1 km ma być gotowa już we wrześniu.Źródło: Pixabay
d4hpmll

To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy doceniają plusy przemieszczania się po mieście na rowerze. W sali historycznej zabrzańskiego Ratusza podpisano umowę na przebudowę chodnika i budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Gdańskiej.

– To projekt wybrany przez mieszkańców w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego, który przekroczył wyznaczone limity finansowe. Zdecydowaliśmy się jednak zrealizować tę wartą 625 tys. złotych inwestycję w ramach zadania budżetowego pod nazwą "Zabrzańskie Trasy Rowerowe" – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Podpisy w obecnościprezydent Zabrza złożyli Marian Zastawny reprezentujący firmę wykonawcę Drogomax z Tarnowskich Gór oraz Danuta Bochyńska-Podloch, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu.

d4hpmll

Zadanie zostało podzielone na dwie części. Realizacja pierwszej z nich obejmuje przebudowę istniejącego chodnika i budowę ścieżki rowerowej na odcinku około 435 metrów wzdłuż ul. Gdańskiej w Zabrzu – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Franciszkańską do skrzyżowania z aleją Korfantego.

Tragedia w kopalni Mysłowice-Wesoła. Dwie osoby nie żyją

Natomiast w ramach drugiego zadania przebudowany zostanie istniejący już chodnik i wybudowana zostanie licząca około 650 metrów nowa ścieżka rowerowa, która biec będzie wzdłuż ulicy Gdańskiej – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Franciszkańską (wraz ze skrzyżowaniem) do wjazdu na teren Szkoły Podstawowej nr 25 (od strony ulicy Gdańskiej).

d4hpmll

W obu odcinkach zostanie wykonane także zabezpieczenie istniejących sieci kolidujących ze ścieżką rowerową i chodnikiem.

Koszt realizacji pierwszej części inwestycji to 232 tys. zł, a drugiej – 392 tys.

Nowa ścieżka rowerowa w Zabrzu powinna być gotowa do sześciu miesięcy od podpisania umowy na wykonanie robót budowlanych, czyli we wrześniu 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hpmll

Podziel się opinią

Share
d4hpmll
d4hpmll
Więcej tematów