Trwa ładowanie...

Zabrze. Miasto dostało dofinansowanie. Będą remonty dróg

Zabrze otrzymało ponad trzy miliony złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remonty ulic. Kwota ta pokryje połowę kosztów dwóch inwestycji.

Share
Zabrze. Dwie inwestycje drogowe w mieście otrzymały dofinansowanie.
Zabrze. Dwie inwestycje drogowe w mieście otrzymały dofinansowanie. Źródło: UM Zabrze
d1pi1op

Jedna z nich już trwa. To budowa drogi i ścieżki rowerowej w tzw. “małej strefie ekonomicznej” (na południe od ul. Handlowej), połączona z budową ronda przy ul. Pyskowickiej/ul. Magazynowej. Druga inwestycja, która wkrótce się rozpocznie, to budowa ul. Marii Skłodowskiej-Curie na odcinku od ul. Franciszkańskiej do ul. Tatarkiewicza, również ze ścieżką rowerową.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury łączna wartość środków RFRD przeznaczonych na dofinansowanie realizacji inwestycji w 2021 roku to 3.258 mln zł. Na dofinansowanie zadań gminnych trafi 1.463 mln zł, na zadania powiatowe przeznaczonych zostało 1.295 mln zł, wartość dofinansowania zadań na drogach obronnych to 500 mln zł.

d1pi1op

Zabrze. Dwie inwestycje z dofinansowaniem

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) to instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez samorząd. Jak informują urzędnicy jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

Utworzenie funduszu miało również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej stanowi przy tym działanie komplementarne do inicjatyw podejmowanych na szczeblu krajowym w odniesieniu do budowy systemu autostrad i dróg ekspresowych, przyczyniając się do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego.

Obostrzenia. Wesela w wakacje? Rzecznik rządu nie ma wątpliwości. Wystosował apel

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pi1op

Podziel się opinią

Share
d1pi1op
d1pi1op
Więcej tematów