Trwa ładowanie...

Ważna ulica w Sosnowcu będzie znów otwarta, łatwiej dojedziemy do szpitala

Odcinek ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu od skrzyżowania z ul. Zegadłowicza do ronda Zagłębia Dąbrowskiego będzie otwarty dla kierowców od piątkowego przedpołudnia (15 października). Do remontu idzie za to ulica Dietla.

Share
Sosnowiec. Kończy się remont ul. Ostrogórskiej.Sosnowiec. Kończy się remont ul. Ostrogórskiej.Źródło: UM Sosnowiec
d2ucjrg

Otwarcie ulicy Ostrogórskiej jest długo oczekiwane przez kierowców. To bowiem jedna z głównych dróg łączących Sosnowiec z Mysłowicami oraz zapewnia dojazd do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego przy ulicy Zegadłowicza.

- Otwarcie dla ruchu tego fragmentu ulicy Ostrogórskiej zmniejszy także ruch na ulicy Kościelnej. Na drodze jest już ułożona pierwsza warstwa asfaltu. Prosimy jednak o ostrożną jazdę – mówi Rafał Łysy.

Szczególną uwagę trzeba zachować na ul. Zegadłowicza w miejscu, gdzie Tauron Ciepło usuwa awarię sieci ciepłowniczej.

d2ucjrg

Sosnowiec. Ulica Dietla zostanie wyremontowana

Za kilka dni, 18 października, rozpocznie się natomiast remont ulicy Dietla od Grota-Roweckiego do Reymonta. Będzie dotyczyła trzech ważnych elementów: odnowiony zostanie chodnik, pojawią się nowe nawierzchnia oraz miejsca postojowe. Koszt prac, które potrwają do końca roku, wyniesie 233 tys. zł. - Po przebudowie ulicy Grota-Roweckiego pora na działanie przy mniejszych ulicach, ale kto wie, czy dla samych mieszkańców Pogoni ważniejszych – podkreśla radny Bartosz Górski, który mocno zabiegał remont ulicy Dietla.

To nie jedyna inwestycja w tej części miasta. Pod koniec wakacji rozpoczęła się przebudowa sieci wodociągowej w ulicach Czeladzkiej oraz Suchej wykonywana na zlecenie Sosnowieckich Wodociągów.

Wymiana blisko 2 kilometrów sieci dotyczy również bocznych uliczek (m.in.: ul. Sucha). Prace prowadzone są w ulicach, dlatego po ich zakończeniu zostanie ułożona nowa nawierzchnia, w tym 400-metrowy odcinek na ulicy Suchej, od skrzyżowania z ul. Będzińską.

Prace wpłyną na poprawę jakości wody dostarczanej mieszkańcom tego rejonu miasta oraz ograniczą potencjalne straty. Koszt modernizacji sieci wyniesie prawie 1,7 mln zł

"Rota", a w niej Unia, Tusk, Biedroń i Czarnek. Klaudia Jachira zmieniła tekst wiersza Marii Konopnickiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ucjrg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ucjrg
d2ucjrg
Więcej tematów