Trwa ładowanie...
d40lrox

Strajk kobiet. Prezydent Katowic apeluje o jedność i powstrzymanie się od aktów agresji

Marcin Krupa, prezydent Katowic, zabrał głos w sprawie protestów kobiet, które od tygodnia trwają w kraju. "Nie potrafię zrozumieć padających ostatnio słów, których celem jest konfliktowanie Polaków i zgodzić się na dzielenie ludzi na gorszych i lepszych" – oświadczył szef katowickiego magistratu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katowice, 26.10.2020. Blokada miasta przez strajkujšcych przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, 26 bm. w Katowicach. W czwartek trybunał orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażajšcej życiu jest niezgodna z Konstytucjš RP. (kf) PAP/Andrzej Grygiel
Katowice, 26.10.2020. Blokada miasta przez strajkujšcych przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, 26 bm. w Katowicach. W czwartek trybunał orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażajšcej życiu jest niezgodna z Konstytucjš RP. (kf) PAP/Andrzej Grygiel (PAP, Fot: PAP/Andrzej Grygiel, Andrzej Grygiel)
d40lrox

Do obecnej sytuacji w Polsce Krupa odniósł się we wpisie zamieszczonym na Facebooku. Ocenił, że sytuacja w kraju się zaognia, staje się coraz bardziej napięta i niebezpieczna. "Tym bardziej, podobnie jak większość z Was, nie potrafię zrozumieć padających ostatnio słów, których celem jest konfliktowanie Polaków. Nie mogę się zgodzić na dzielenie ludzi na lepszych i gorszych” - oświadczył.

Jak przekonuje, obecnie szczególnie głośno powinny wybrzmieć słowa papieża Franciszka, który pod koniec sierpnia powiedział, że "Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi".

Wspólny dom

d40lrox

"Pamiętajmy, że Polska, Katowice – to nasz wspólny dom, w którym każdy ma niezbywalne prawo do manifestowania swoich poglądów i opinii. Dlatego apeluję, by w tak trudnym czasie wszelkie działania miały charakter wyłącznie pokojowy i odbywały się w sposób bezpieczny zarówno dla manifestantów, policjantów, kościołów, jak i całego otoczenia. Pamiętajmy - miasto i kraj to nasz wspólny dom"- podkreślił Krupa.

Prezydent Katowic już w poniedziałek oświadczył, że zdecydowanie negatywnie ocenia wprowadzanie w obecnym czasie przez Trybunał Konstytucyjny zmian w interpretacji prawa dotyczącego aborcji. Jak przekonywał, dzisiaj powinno się koncentrować wszelkie siły na walce z pandemią. Według Krupy, każda ważna pod względem społecznym kwestia powinna być przedmiotem wcześniejszych merytorycznych i pokojowych dyskusji, z poszanowaniem prawa wszystkich uczestników takiej dyskusji do wyrażenia swojej opinii.

Dodajmy, że głos w sprawie protestów zabrali też inni prezydenci śląskich i zagłębiowskich miast. Mocno kobiety wsparli m.in. Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca czy Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Strajk Kobiet przed Sejmem. Reakcja na słowa Jarosława Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40lrox

Podziel się opinią

Share
d40lrox
d40lrox
Więcej tematów