Trwa ładowanie...

Śląskie. Psycholog w czasie epidemii. W Bytomiu uczą komunikacji bez przemocy

Na wsparcie pracowników Ośrodka Interwencji Kryzysowej mogą liczyć osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej albo doświadczyły przemocy. Niestety, sprzyja temu kryzys wywołany pandemią koronawirusa.
Share
W Bytomiu z porady można skorzystać stacjonarnie i telefonicznie.
W Bytomiu z porady można skorzystać stacjonarnie i telefonicznie.Źródło: UM Bytom pixaby, Fot: pixaby
d3h4e4v

Pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej na co dzień udzielają wsparcia psychologicznego przede wszystkim osobom wobec, których stosowana jest przemoc. Pracują też z ludźmi, którzy nie panują nad emocjami i dopuszczają się przemocy. Ośrodek świadczy usługi stacjonarnie i telefonicznie.

_-_ Konflikty często rodzą się w sytuacjach, których nie znamy i obawiamy się ich. I właśnie z taką sytuacją mamy teraz do czynienia. Przymusowa izolacja w czterech ścianach może sprzyjać trudnym sytuacjom - mówi Anna Domarecka, pracownik socjalny, specjalista pracy z przemocą w rodzinie.

Od 17 października ośrodek realizuje kolejną edycję programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie, w ramach którego zakwalifikowani uczestnicy pracują nad sobą, uczą się kontrolować destrukcyjne zachowania i komunikacji bez przemocy.

d3h4e4v

Kiedy prowadzone są zajęcia w OIK

Program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc to wymóg, jaki nakłada na powiaty Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rocznie mogą uczestniczyć w nim 52 osoby (w 3 edycjach po 14 uczestników).

Zajęcia prowadzone są w systemie popołudniowym i weekendowym, żeby umożliwić udział w nim osobom pracującym, nie tylko tym, które są kierowane przez pracowników socjalnych.

Porady udzielane są od poniedziałku do piątku od 7.30 do 19.30. W ośrodku działa także hostel, w którym można znaleźć bezpłatne schronienie w sytuacji kryzysowej. Czynny jest całą dobę.

d3h4e4v

Koronawirus w Polsce. Rafał Trzaskowski wprost: system jest na krawędzi załamania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3h4e4v

Podziel się opinią

Share
d3h4e4v
d3h4e4v
Więcej tematów