Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Kierowcy nie przestrzegali ograniczenia tonażu, są kłopoty

Zmieni się organizacja ruchu na wiadukcie nad nieistniejącą już linią kolei piaskowej wzdłuż ulicy Lenartowicza w Sosnowcu. Od poniedziałku, 4 października, obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

Share
Sosnowiec. Na wiadukcie na ul. Lenartowicza obowiązywać będzie sygnalizacja wahadłowa..Sosnowiec. Na wiadukcie na ul. Lenartowicza obowiązywać będzie sygnalizacja wahadłowa..Źródło: UM Sosnowiec
d180pt0

Od ponad miesiąca trwają przy wiadukcie na ulicy Lenartowicza w Sosnowcu. Obiekt zniknie, ale do tego czasu cały czas jest użytkowany. Jego stan techniczny jest jednak bardzo zły. Stąd decyzja o wprowadzeniu na nim ruchu wahadłowego.

Sosnowiec. Kierowcy ciężarówek nie przestrzegali ograniczenia tonażu

Zmiana organizacji ruchu, która nastąpi w poniedziałek 4 października po porannym szczycie komunikacyjnym, spowodowana jest łamaniem ograniczenia tonażowego przez kierowców samochodów ciężarowych, którzy nie respektują ograniczenia do 15 ton. To w największym stopniu wpłynęło na pogorszenie stanu obiektu. - Tylko jednego dnia policja ukarała ponad 70 kierowców za nieprzestrzeganie ograniczenia. Za sterowanie ruchem będzie odpowiadała sygnalizacja świetlna ustawiona po dwóch stronach wiaduktu oraz przy skrzyżowaniu ul. Lenartowicza i Szymanowskiego – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

- Aktualnie trwa opracowanie szczegółowej ekspertyzy mającej wskazać czy do końca prac, które powinny zakończyć się jeszcze w tym rok, uda się utrzymać ruch wahadłowy czy konieczne będzie całkowite zamkniecie obiektu – dodaje Rafał Łysy.

d180pt0

Wykonawcą inwestycji wartej prawie 5,5 mln zł jest firma Drogomax. W miejscu obecnego wiaduktu, pod którym kiedyś przebiegała linia kolejowa do kopalni, pojawi się nasyp, a na nim droga, która będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Zmiany dotyczą także skrzyżowania ulicy Lenartowicza i Szymanowskiego, na którym wprowadzony zostanie ruch okrężny.

Inwestycja obejmuje również przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejścia dla pieszych, które powstanie przy nowym rondzie oraz budowę chodnika i drogi rowerowej.

Miasto na ten cel otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej.

NIK skontrolował Fundusz Sprawiedliwości. Wójcik: Zarzuty są kuriozalne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d180pt0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d180pt0
d180pt0
Więcej tematów