Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Ekologicznie, ciepło i z dofinansowaniem

Taki mamy klimat, że musi być zimno…a jak jest zimno, to człowiek chce się ogrzać. Najlepiej, by zrobił to jak najszybciej i jak najtaniej. Nie wszyscy jednak pamiętają o tym, by było również ekologicznie.

Share
Mieszkańcy Sosnowca chętnie skorzystają z dofinansowania, m.in. na panele fotowoltaiczne
Mieszkańcy Sosnowca chętnie skorzystają z dofinansowania, m.in. na panele fotowoltaiczneŹródło: pixabay.com, fot: pixabay.com
d3hjuyp

W Zagłębiu jest jednak inaczej. Ponad 550 osób zdecydowało się skorzystać z dofinansowania dla odnawialnych źródeł ciepła i instalacji niskoemisyjnych, które zainstalują w swoich domach.

Z projektu ”Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim” wspólnie skorzystają mieszańcy Zawiercia, Szczekocin, Poręby, Łaz, Irządzy oraz Sosnowca. Zanim jednak podjęli decyzję, mogli spotkać się z ekspertami i wysłuchać, dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości. Ci, którzy się na to zdecydowali właśnie podpisali umowy.

Największym zainteresowaniem wśród tych, dla których dobro naszej planety jest ważne, cieszyło się dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych. Część zdecydowała się na instalacje kolektorów słonecznych, a reszta na kotły na pellet.

Oszczędzanie na pracy zdalnej. Ekspert wyjaśnia, jak obniżyć rachunki

”Przed nami jeszcze wyłonienie wykonawcy na 54 instalacje powietrznych pomp ciepła na cele ciepłej wody użytkowej i 92 sztuki powietrznych pomp ciepła. Szacujemy, że te prace będą kosztowały ok 3,4 mln zł. W sumie na 551 instalacji przeznaczymy ponad 10 mln zł” – wyjaśnia Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta Sosnowca.

d3hjuyp

Wartość projektu, który obejmuje w sumie 2034 instalacje fotowoltaiczne, 1068 instalacji kolektorów, 250 pomp ciepła na cele CWU, 442 pomp ciepła na cele CWU i CO oraz 162 kotłów na biomasę, to 70 mln zł.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3hjuyp

Podziel się opinią

Share
d3hjuyp
d3hjuyp
Więcej tematów