Trwa ładowanie...

Śląskie. Złodzieje złapani na gorącym uczynku. Kradli rury aluminiowe

Ochroniarz firmy mieszczącej się na jednej z posesji w Zawadzie Pilickiej zgłosił, że trzy osoby dokonują kradzieży złomu z terenu firmy. Złapani mieszkańcy województwa świętokrzyskiego przyznali się do zarzucanych im czynów.
Share
Śląskie. Aluminiowe rury padły łupem złodziei.
Śląskie. Aluminiowe rury padły łupem złodziei.Źródło: Śląska Policja
d48kbtt

Policjanci ze Szczekocin otrzymali zgłoszenie o trzech osobach dokonujących kradzieży z jednej z posesji w miejscowości Zawada Pilicka. O sytuacji poinformował ochroniarz firmy mieszczącej się w tym miejscu. Dojeżdżający do posesji policjanci zauważyli zaparkowany w pobliżu samochód.

- Częściowo zakryte białymi kartkami i opakowaniem po maseczkach, tablice rejestracyjne mogły świadczyć o niecnych zamiarach podróżujących w nim osób. Na widok zbliżającego się radiowozu volkswagen crafter zaczął odjeżdżać. Policjanci zatrzymali pojazd. Za kierownicą siedział mężczyzna, obok niego dwie kobiety. W pojeździe znajdowały się skradzione rury aluminiowe, których wartość oszacowano na prawie 17 tys. zł. - informuje policja.

Śląskie. Złodzieje złapani na gorącym uczynku

W trakcie przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli także niewielkie ilości suszu roślinnego i białego proszku. Wstępne badania potwierdziły, że była to marihuana i amfetamina. Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego zostali zatrzymani. Niejednokrotnie byli już notowani. 38-latek, jego o rok starsza koleżanka i 28-letnia kobieta usłyszeli już zarzuty. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów.

d48kbtt

39-latka przyznała również, że znalezione w pojeździe środki odurzające należą do niej. Mężczyzna oprócz kradzieży odpowie także za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień.Kodeks karny za kradzież przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

Sprawa Sławomira Nowaka. Marcin Kierwiński uderza w Zbigniewa Ziobrę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48kbtt

Podziel się opinią

Share
d48kbtt
d48kbtt
Więcej tematów