Trwa ładowanie...
dgrbfs5

Śląskie. W żywieckim szpitalu powstał nowy oddział dla zakażonych koronawirusem.

W nowym szpitalu w Żywcu otwarto nowy oddział przeznaczony dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Z inicjatywą jego utworzenia wyszło starostwo żywieckie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W żywieckim szpitalu błyskawicznie utworzono oddział covidowy.
W żywieckim szpitalu błyskawicznie utworzono oddział covidowy. (Szpital Żywiec, Fot: Szpital Żywiec)
dgrbfs5

Od kilkunastu dni w całym kraju nastąpił gwałtowny wzrost zakażonych na koronawirus. W błyskawicznym tempie zapełniają się miejsca w szpitalach zakaźnych. Problemy nie ominęły też Żywiecczyzny. By zwiększyć liczbę miejsc dla chorych na COVID-19 starosta żywiecki wyszedł z propozycją utworzenia nowego odziały dla osób zakażonych wirusem SARS CoV-2 do dyrekcji Szpitala Powiatowego w Żywcu. Ta szybko odpowiedziała, tworząc taki odział.

- Otrzymaliśmy potwierdzenie ze strony Dyrekcji Szpitala Żywiec o uruchomieniu oddziału dla osób wymagających hospitalizacji. W imieniu Rady i Zarządu Powiatu Żywieckiego składam serdeczne podziękowania naszemu Partnerowi oraz Dyrekcji Szpitala Żywiec za błyskawiczną reakcję i podjęcie działań w kierunku ochrony zdrowia i życia mieszkańców Powiatu Żywieckiego – powiedział starosta żywiecki Andrzej Kalata.

Nie tylko Żywiec

dgrbfs5

Żywiecki szpital nie jest jedynym obiektem w województwie śląskim, w którym tworzy się nowe oddziały, mające przyjmować osoby z koronawirusem.

Należący do Grupy American Heart of Poland Szpital św. Elżbiety w Katowicach decyzją wojewody śląskiego został przekształcony w szpital drugiego poziomu zabezpieczenia w walce z COVID-19. Obecnie do walki z pandemią przekazano 53 łóżka zachowawcze i 1 łóżko respiratorowe. Od 1 grudnia możliwe będzie zwiększenie skali o 10 dodatkowych łóżek zachowawczych. Tym samym do odwołania zostają zawieszone przyjęcia pacjentów do oddziałów chirurgii i chorób wewnętrznych.

Z danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, że w poniedziałek w regionie zajęte było 1097 spośród 1605 łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu. Zajęte było 111 na 134 dostępne łóżka respiratorowe. To o 80 łóżek więcej i o 16 miejsc respiratorowych więcej niż w niedzielę.

Według danych sanepidu w woj. śląskim – gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem – we wtorek liczba osób zakażonych od początku epidemii wynosiła 39 tys. 857 – o 1298 więcej niż w poniedziałek. W regionie zmarło 801 osób z COVID-19 – we wtorek poinformowano o 18 kolejnych zgonach. Wyzdrowiało ok. 64,1 proc. wszystkich zakażonych od początku epidemii (25 tys. 556 osób) – we wtorek w regionie przybyło 477 ozdrowieńców.

dgrbfs5

Julia Przyłębska o strajku kobiet. Rafał Trzaskowski ostro: jest niebywale bezczelna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgrbfs5

Podziel się opinią

Share
dgrbfs5
dgrbfs5
Więcej tematów