Trwa ładowanie...
d1cvn5c

Śląskie. Stany wód wciąż przekroczone w wielu miejscach

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach w niedzielnym komunikacie poinformowało o podwyższonych stanach wód na Odrze, Pszczynce i Brynicy. W sześciu punktach poziom rzek przekracza stany alarmowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strażacy interweniowali ok. 900 razy
Strażacy interweniowali ok. 900 razy (Straż Pożarna)
d1cvn5c

W związku z intensywnymi opadami deszczu w ostatnich dniach przekroczone zostały także stany ostrzegawcze na Wiśle, Odrze, Rudzie oraz Przemszy.

W połowie ubiegłego tygodnia po raz pierwszy proces piętrzenia wody rozpoczął zbiornik Racibórz Dolny, którego budowa trwała wiele lat. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach zadecydował o tym w obawie o zwiększone ryzyko powodziowe na terenach położonych poniżej zbiornika.

W wielu miejscach regionu wprowadzono pogotowia i alarmy powodziowe. Najwięcej pracy strażacy mieli w powiatach: cieszyńskim, bielskim, wodzisławskim, raciborskim i rybnickim. Ponad 1000 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej wyjeżdżało w teren ok. 900 razy - interwencje głównie dotyczyły wypompowywania wody z piwnic, udrażniania studzienek, umacniania wałów i usuwania przewróconych drzew.

d1cvn5c

Gwałtowne burze i powódź podzieliły górską wioskę na pół

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cvn5c

Podziel się opinią

Share
d1cvn5c
d1cvn5c
Więcej tematów