Trwa ładowanie...

Śląskie. Rozpoczynają się prace nad nowym rozkładem jazdy. Koleje Śląskie czekają na sugestie pasażerów

Koleje Śląskie pracują już nad przyszłorocznym rozkładem jazdy. Do końca czerwca spółka czeka na sugestie i propozycje pasażerów.
Share
Śląskie. Koleje Śląskie zachęcają pasażerów do włączenia się w tworzenie nowego rozkładu jazdy.
Śląskie. Koleje Śląskie zachęcają pasażerów do włączenia się w tworzenie nowego rozkładu jazdy.
d38or11

Obecny rozkład jazdy Kolei Śląskich wszedł w życie, podobnie jak na całej kolei w kraju, 13 grudnia Należący do woj. śląskiego przewoźnik wskazuje, że przygotowanie każdego rozkładu poprzedza wiele miesięcy wieloaspektowych prac, które zaczynają się już w kwietniu.

- Siatka połączeń kolejowych na terenie woj. śląskiego każdorazowo budowana jest od podstaw. Specjaliści przygotowujący nowy rozkład jazdy muszą zarówno brać pod uwagę połączenia przewoźników mających wyższy priorytet na szlakach, jak i dostosować się do obecnie dostępnej infrastruktury kolejowej na poszczególnych odcinkach. Wieloaspektowość tego procesu wymaga rozpoczęcia prac już w kwietniu, aby finalny roczny rozkład jazdy mógł wejść w życie w grudniu – wyjaśniły Koleje Śląskie.

Śląskie. Koleje Śląskie czekają na sugestie pasażerów

- Z uwagi na fakt, że to pasażerowie oraz ich komfort i bezpieczeństwo są najważniejszym priorytetem dla przewoźnika, Koleje Śląskiewychodzą naprzeciw i zachęcają do składania swoich sugestii oraz propozycji dotyczących rocznego rozkładu jazdy 2021/2022 – zadeklarował przewoźnik, wskazując właściwy adres poczty elektronicznej: rozkladjazdy@kolejeslaskie.com i termin - do 30 czerwca br.

d38or11

Nowościami tegorocznego rozkładu jazdy Kolei Śląskich były uruchomienie nowych połączeń do Krakowa, czasowe przywrócenie kursów na remontowanej trasie do Wisły oraz weekendowa oferta skomunikowanych pociągów przyspieszonych w góry.

Głównymi ograniczeniami pozostają trwające prace i modernizacje prowadzone w sporej części woj. śląskiego,m.in. na stacjach Dąbrowa Górnicza i Dąbrowa Górnicza Gołonóg (trasa S1 Katowice – Częstochowa) czy na odcinku Skoczów – Wisła (trasa S6 Katowice - Wisła Głębce).

Przez cały 2021 r. kontynuowana będzie modernizacja odcinka trasy S5 Katowice – Bielsko-Biała w rejonie stacji Czechowice-Dziedzice, wiążąca się z bieżącymi utrudnieniami.

Koleje Śląskie obsługują 16 linii i każdej doby na tory województwa śląskiego wyjeżdża 400 pociągów.

d38or11

Rafał Trzaskowski czy Borys Budka? Radosław Sikorski wybrał z uśmiechem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38or11

Podziel się opinią

Share
d38or11
d38or11
Więcej tematów