Trwa ładowanie...
d3w4dx9

Śląskie. Pyrzowice wciąż na minusie

We wrześniu Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach obsłużył 65,3 proc. mniej pasażerów niż rok wcześniej, zaś w trzecim kwartale roku oraz ogółem od stycznia do września spadek liczby podróżnych wyniósł ok. 67 proc. wynika z danych lotniska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przez koronawirusa lotniska opustoszały.
Przez koronawirusa lotniska opustoszały. (Pixabay, Fot: pixabay)
d3w4dx9

Wrzesień był trzecim pełnym miesiącem obsługi ruchu pasażerskiego w Katowice Airport po zniesieniu zakazu wykonywania krajowych i międzynarodowych połączeń lotniczych. Dziewiąty miesiąc roku nie przyniósł jednak znaczącej poprawy sytuacji - pasażerów było o ponad 371,8 tys. mniej niż rok wcześniej.

Z usług lotniska skorzystało we wrześniu przeszło 197,7 tys. osób. Liczba startów i lądowań spadła o ponad jedną trzecią. Ruch regularny zmalał rok do roku przeszło o połowę, a czarterowy o ponad dwie trzecie.

- Wrzesień był kolejnym trudnym miesiącem dla światowej branży lotniczej. Istotnym i zauważalnym problemem nieustannie pozostają zarówno nowe, jak i już obowiązujące restrykcje związane z możliwością wykonywania połączeń lotniczych – przyznał prezes zarządzającego lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, Artur Tomasik.

d3w4dx9

GTL spodziewa się, że w całym 2020 r. z siatki połączeń skorzysta ok. 70 proc. mniej podróżnych niż w rekordowym roku ubiegłym, kiedy w Pyrzowicach odprawiono 4,84 mln podróżnych.

Szkoły podstawowe do zamknięcia? Dyrektorzy domagają się zmian systemowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w4dx9

Podziel się opinią

Share
d3w4dx9
d3w4dx9
Więcej tematów