Trwa ładowanie...
d2hwpvy

Wielkie zmiany na lotnisku w Pyrzowicach

Nowy pas, drogi kołowania, a w przyszłości bazy logistyczne. Dzięki inwestycjom w Pyrzowicach, lotnisko trafi do czołówki polskich portów lotniczych. Nowej jakości możemy spodziewać się już za trzy miesiące.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkie zmiany na lotnisku w Pyrzowicach
(katowice-airport.com)
d2hwpvy

Już wiadomo, że od 28 maja zmieni się jakość funkcjonowania lotniska w Pyrzowicach. Wtedy też zostanie oddany do użytku nowy pas i wystartuje z niego pierwszy samolot o zwiększonych możliwościach.

- Dzięki temu będą mogły lądować samoloty cargo o szerszym rozstawie skrzydeł - mówi Wirtualnej Polsce Cezary Orzech, rzecznik prasowy Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A.

- Do tej pory nasz pas miał 2800 metrów i większe samoloty nie były w stanie się oderwać od ziemi przy pełnych zbiornikach paliwa. Musiały gdzieś na świecie robić międzylądowanie. Teraz nie będzie z tym problemów, nawet dla największych samolotów transportowych - dodaje Orzech.

d2hwpvy

Nowa droga startowa będzie miała 3 kilometry i 200 metrów długości. A dzięki zmianom, lotnisko w Pyrzowicach obsłuży samoloty szeroko-kadłubowe o rozpiętości skrzydeł nawet do 65 metrów i znajdzie się w gronie trzech najlepiej przygotowanych lotnisk w Polsce. Poza nowym pasem, wybudowano również drogi kołowania, a w planach jest jeszcze budowa bazy cargo.

- Dodatkowo, gdy będzie taka konieczność, drogę startowania można wydłużyć o kolejne 400 metrów. Dzięki wszystkim zmianom i faktem, że lotnisko działa całą dobę, może się rozwijać w dobrym kierunku, czyli loty czarterowe i cargo - kończy rzecznik prasowy Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A.

Przeczytaj więcej informacji z Twojego regionu

d2hwpvy

Podziel się opinią

Share
d2hwpvy
d2hwpvy
Więcej tematów