Trwa ładowanie...
d2dna3x

Śląskie. Prezydent Zawiercia z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

O pozytywnym wyniku testu na koronawirusa prezydent Zawiercia Łukasz Konarski poinformował w sobotę wieczorem na swoim profilu w mediach społecznościowych. Zapewnił, że czuje się dobrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łukasz Konarski liczy na szybkie zakończenie izolacji.
Łukasz Konarski liczy na szybkie zakończenie izolacji. (Facebook.com, Fot: facebook.com, PrezydentKonarski)
d2dna3x

"Otrzymałem pozytywny wynik testu na koronawirusa. Na szczęście przez ostatnie kilka dni przebywałem już na kwarantannie. Czuję się dobrze i dziękuję wszystkim za dotychczasowe słowa wsparcia" – napisał 41-letni Konarski na Facebooku.

"Będę pracował z domu. Jestem w stałym kontakcie z zastępcami oraz współpracownikami. Liczę na szybkie zakończenie izolacji" - dodał prezydent Zawiercia.

To już kolejny w ostatnich dniach przypadek dodatniego testu na koronawirusa wśród włodarzy miast woj. śląskiego. W sobotę o swojej chorobie poinformowała prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Także ona zadeklarowała, że na razie czuje się dobrze, ale pozostaje w izolacji domowej i stosuje się do zaleceń lekarskich i sanitarnych.

d2dna3x

Zawiercie to około 50-tysięczne miasto, które dotąd nie znajdowało się w tzw. strefie czerwonej. Da tygodnie temu głośnym echem odbiła się jednak w całym kraju śmierć Kamila Pietrzyka. Zaledwie 31-letni nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu zmarł z powodu zakażenia koronawirusem, choć nie miał chorób współistniejących. Jego pogrzeb ma się odbyć 31 października.

Konarski zaapelował do wszystkich mieszkańców, aby dbali o siebie. „Niezależnie od tego, jakie ktoś ma podejście do tego tematu, proszę o rozwagę. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych” – podkreślił Konarski.

Według niedzielnych danych sanepidu z Zawiercia koronawirusa wykryto tam od początku epidemii u 337 osób (w tym 24 w ostatniej dobie), z których 15 zmarło. W całym woj. śląskim liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie wyniosła ostatniej doby śląskim 1134; do niedzieli zachorowało łącznie 37 557 osób, zmarło 776.

Protesty w Polsce. Strajk Kobiet. Aktywiści protestują przed kościołami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dna3x

Podziel się opinią

Share
d2dna3x
d2dna3x
Więcej tematów