Trwa ładowanie...
d3wttd8

Śląskie. Prezydent Rudy Śląskiej zarażona koronawirusem

Grażyna Dziedzic o pozytywnym wyniku swojego testu na Covid-19 poinformowała w sobotę rano. Prezydent Rudy Śląskiej zapewniła, że czuje się dobrze, wezwała jednocześnie mieszkańców do przestrzegania wszystkich zaleceń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Rudy Śląskiej zapewniła, że czuje się dobrze.
Prezydent Rudy Śląskiej zapewniła, że czuje się dobrze. (Facebook, Fot: facebook.com, Grazyna.Dziedzic)
d3wttd8

"Na razie czuję się dobrze, ale oczywiście pozostaję w izolacji domowej i stosuję się do wszelkich zaleceń lekarskich i sanitarnych" – zaznaczyła 66-letnia Dziedzic.

Zadeklarowała, że w miarę możliwości będzie wykonywać swoje obowiązki zdalnie. "Jestem w stałym kontakcie zarówno ze swoimi zastępcami, jak i innymi współpracownikami. Na szczęście mogę liczyć na zgrany zespół, który efektywnie i z pełnym zaangażowaniem wypełnia obowiązki" – oceniła prezydent Rudy Śląskiej.

"Drodzy Mieszkańcy, każdy z nas jest narażony na zakażenie. Lawinowo rośnie liczba chorych, a od dziś cała Polska jest czerwoną strefą. Dlatego z całą mocą apeluję do Państwa o przestrzeganie wszystkich zaleceń. Są one restrykcyjne, ale konieczne. Myślę, że w obliczu utraty zdrowia, a nawet życia, noszenie maseczki, zachowanie dystansu, ograniczenie spotkań, są niewielką ceną. Wszystkim życzę zdrowia, spokoju i optymizmu" – zakończyła swój wpis.

d3wttd8

Ruda Śląska to około 130-tysięczne miasto, które w poprzednich miesiącach znalazło się w tzw. czerwonej strefie – podwyższonych obostrzeń. Było też objęte czerwoną strefą w minionym tygodniu, zanim jeszcze rozciągnięto ją w sobotę na cały kraj.

Według sobotnich danych sanepidu z Rudy Śląskiej koronawirusa wykryto tam od początku epidemii u 1772 osób (w tym 33 w ostatniej dobie), z których 30 zmarło (1 w ostatniej dobie). Wyzdrowiało dotąd 1213 osób (13 w ostatniej dobie). Oznacza to, że w sobotę oficjalnie chorowało tam 529 osób.

Ministerstwo zdrowia w sobotę podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem w całym kraju u kolejnych 13 tys. 628 osób, zmarło 179 - jest to największa liczba zgonów w ciągu doby od początku epidemii. W całym województwie śląskim stwierdzono 1262 nowych zakażeń.

Dyrektor szpitala: "Zbudowaliśmy szpital modułowy. To innowacyjne rozwiązanie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wttd8

Podziel się opinią

Share
d3wttd8
d3wttd8
Więcej tematów