Trwa ładowanie...

Śląskie. Pracownicy bielskiego pediatryka otrzymają wypłaty za styczeń. Pożyczka starostwa

Pracownicy bielskiego szpitala pediatrycznego nie otrzymali na razie styczniowych wypłat. Powiat, który jest jednostką prowadzącą, w czwartek rano udzielił placówce na ten cel pożyczki w wysokości 1 mln złotych.

Share
Śląskie. Powiat bielski udzielił szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej pożyczki w wysokości 1 mln złotych.Śląskie. Powiat bielski udzielił szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej pożyczki w wysokości 1 mln złotych.Źródło: Powiat bielski
d3kn14j

Informację przekazała rzecznik starosty bielskiego Magdalena Fritz.

Sytuacja ma związek ze zmianą przez resort zdrowia zasad finansowania szpitali pediatrycznych. Zamiast ryczałtu wypłacanego co miesiąc, od początku roku placówka ma otrzymywać pieniądze jedynie za faktycznie wykonane świadczenia.

We wtorek starosta bielski Andrzej Płonka poinformował, że dotychczas Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej co miesiąc otrzymywał ryczałt w wysokości 1/12 założonej sumy. To ponad 1,8 mln zł. Przekonywał, że wprowadzanie nowych zasad, gdy panuje pandemia COVID-19 i pacjentów jest znacznie mniej niż zwykle, prowadzi do całkowitej utraty płynności szpitali, a w konsekwencji do ich likwidacji.

d3kn14j

Samorządowiec zaapelował o cofnięcie zmian. Wystąpił m.in. do premiera. - W szpitalu pediatrycznym brakuje pieniędzy na wypłaty za styczeń, które powinniśmy zrealizować do 10 lutego – ostrzegał Andrzej Płonka.

Bielsko-Biała. Pożyczka dla szpitala pediatrycznego wobec braku zaliczki z NFZ

Magdalena Fritz poinformowała, że szpital, pomimo braku akceptacji dla wprowadzanych rozwiązań, zmuszony był podpisać aneks z NFZ, w którym zgodził się na nowe warunki finansowania.

- Była to jedyna droga, aby starać się o zaliczkę z Funduszu i w ten sposób zdobyć środki na wynagrodzenia. Umożliwiła to zmiana w rozporządzeniu ministra zdrowia, która została wprowadzona w tym tygodniu. Szpital złożył wniosek o zaliczkę, ale operacji nie udało się przeprowadzić w związku z wadliwym systemem NFZ – powiedziała Magdalena Fritz.

Podatek od reklam 2021. Bogusław Chrabota o spotkaniu z otoczeniem Mateusza Morawieckiego

Rzecznik zaznaczyła, że w tej sytuacji starosta bielski zdecydował o uruchomieniu pożyczki dla placówki w wysokości 1 miliona złotych

d3kn14j

- Pracownicy szpitala otrzymają wypłaty za styczeń. Nie wiemy, co będzie w kolejnych miesiącach. Byt placówki nadal jest zagrożony – podkreśliła Magdalena Fritz.

Bielsko-Biała. Szpital pediatryczny zabezpiecza 125 tysięcy pacjentów

Bielski Szpital Pediatryczny prowadzony jest przez powiat ziemski. Jest jedyną taką placówką na południu województwa śląskiego. Zabezpiecza 125 tys. pacjentów z czterech powiatów, a także najmłodszych turystów odwiedzających Beskidy.

Znajdują się w nim m.in. oddziały niemowlęcy, pediatryczny z pododdziałami gastroenterologicznym i ogólnopediatrycznym, anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii oraz psychiatrii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3kn14j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kn14j
d3kn14j
Więcej tematów