Trwa ładowanie...
d4jf5ig

Śląskie. Potężny wybuch w Sosnowcu. Zniszczone auta. Ewakuacja blisko 400 osób

Prawdopodobnie rozszczelnienie sieci gazowej było przyczyną silnego wybuchu, do jakiego doszło w nocy na ulicy Lenartowicza w Sosnowcu. Z pobliskich bloków ewakuowano blisko 400 osób. Zniszczonych zostało kilkanaście samochodów.
Share
Śląskie. W wybuchu gazu w Sosnowcu uszkodzonych zostało kilkanaście pojazdów i 7 garaży.
Śląskie. W wybuchu gazu w Sosnowcu uszkodzonych zostało kilkanaście pojazdów i 7 garaży. Źródło: Facebook, Fot: Agnieszka Gawracz
d4jf5ig

Policja w Sosnowcu informuje, że nic nie wskazuje na to, żeby w zdarzeniu ktoś ucierpiał. Służby nadal pracują nad ustaleniem przyczyn i okoliczności wybuchu, do którego doszło dzisiaj przed 1. w nocy na terenie kompleksu garaży przy ulicy Lenartowicza w dzielnicy Zagórze.

Eksplozja zniszczyła cztery murowane garaże w okolicach budynków mieszkalnych oraz zaparkowane w nich oraz przed nimi samochody. Na miejscu pracowało 11 zastępów straży.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że przyczyną wybuchu mogło być rozszczelnienie sieci gazowej. Na miejscu nadal intensywnie pracują strażacy. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano o ewakuacji blisko 400 osób – mieszkańców pobliskich bloków.

d4jf5ig

67 z nich służby miejskie zapewniły schronienie, pozostali znaleźli je u rodzin i znajomych.

Od godziny 7. mieszkańcy ewakuowanego bloku mogli już wracać do swoich mieszkań.

- Sytuacja została opanowana, w wybuchu nikt nie został poszkodowany. Na miejscu nadal jednak będą pracować służby celem wyjaśnienia dokładnej przyczyny – informuje Państwowa Straż Pożarna w Sosnowcu.

"Szokujące wyniki z Łodzi". Ksiądz wzburzony informacją ze szkół

Trwa szacowanie ostatecznego rozmiaru katastrofy.

d4jf5ig

Sosnowiec. Wybuch na stacji benzynowej, dwie osoby poszkodowane

11 lutego doszło do eksplozji na stacji benzynowej w przy ul. Braci Mieroszewskich w Sosnowcu. Na terenie stacji nie było klientów, ale dwie osoby - pracownicy stacji - z poparzeniami trafiły do szpitala. W kulminacyjnym momencie na miejscu pracowało 15 jednostek straży pożarnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jf5ig

Podziel się opinią

Share
d4jf5ig
d4jf5ig
Więcej tematów