Trwa ładowanie...

Śląskie. Pierwszy z ośmiu tramwajów dotarł do Katowic

W nocy z piątku na sobotę do zajezdni tramwajowej w Katowicach Zawodziu dotarł transport z pierwszym nowym wagonem z serii 2012N-10. Takich transportów będzie jeszcze siedem.

Pierwszy z ośmiu długich tramwajów dotarł do Katowic.Pierwszy z ośmiu długich tramwajów dotarł do Katowic.Źródło: Tramwaje Śląskie
d2ul7ck

Tramwaje Śląskie zamówiła w bydgoskiej Pesie wagony o dwóch długościach, 25-metrowe oraz 32-metrowe. Część dostarczonych już wagonów krótszych wozi pasażerów w Katowicach. Kolejne są w trakcie produkcji.

Nocny transport

Laweta z nowym wagonem dotarła do zajezdni w Katowicach krótko po północy w nocy z piątku na sobotę. Tu wagon będzie przygotowywany do badań homologacyjnych. – Podobnie jak w przypadku wagonów krótszych dynamiczne badania homologacyjne zostaną przeprowadzone na naszej infrastrukturze. Odbiory rozpoczną się oczywiście po uzyskaniu świadectwa homologacji – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów śląskich.

d2ul7ck

Dostawy wagonów dla spółki Tramwaje Śląskie S.A. stopniowo są realizowane. – W serii tramwajów 25-metrowych producent dostarczył do tej pory 9 wagonów, z których dwa wożą pasażerów na linii nr 36, 2 od poniedziałku wyjadą na linię nr 16. Trzy kolejne są już odebrane i służą jako wozy szkoleniowe a dwa przywiezione w tym tygodniu czekają na odbiory – wylicza Zowada.

Umowa obejmuje dostawę 35 tramwajów: 27 wagonów 25-metrowych oraz 8pojazdów 32-metrowych.

Strajk kobiet. Gigantyczny tłum na ulicach Warszawy. Tak wyglądał protest "od środka"

d2ul7ck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ul7ck
Więcej tematów