Trwa ładowanie...

Śląskie. Obraza uczuć religijnych w Lublińcu. Jest akt oskarżenia. Podejrzany nie przyznaje się

Prokuratura Rejonowa skierowała do Sądu Rejonowego w Lublińcu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w styczniu uszkodził elewację zabytkowego kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja oraz dokonał obrazy uczuć religijnych. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Share
Śląskie. 23-letni Adam G. jest oskarżony m.in. o uszkodzenie elewacji kościoła św. Mikołaja w Lublińcu.
Śląskie. 23-letni Adam G. jest oskarżony m.in. o uszkodzenie elewacji kościoła św. Mikołaja w Lublińcu.Źródło: Policja Śląska
d1zfixm

W nocy z 5 na 6 stycznia 2021 roku lublinieccy policjanci zauważyli w okolicach kościoła mężczyznę, który trzymał w ręce jakiś przedmiot. Przy zatrzymanym 23-letnim Adamie G. zabezpieczono butelkę z zawartością czarnej cieczy oraz stwierdzono, że jego dłonie są ubrudzone czarną farbą. 

W toku postępowania ustalono, że doszło do uszkodzenia elewacji zabytkowego kościoła pod wezwaniem Św. Mikołaja w Lublińcu. Sprawca na ścianie budynku namalował czarną farbą symbole mniejszości seksualnych. Straty powstałe w wyniku tych działań wyniosły około 1200 zł.

d1zfixm

Śląskie. Akt oskarżenia za uszkodzenie zabytkowego kościoła i obrazę uczuć religijnych

- W śledztwie prokurator przedstawił Adamowi G. zarzut popełnienia przestępstwa z art.108 ust.1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, polegający na uszkodzeniu zabytkowego kościoła oraz przestępstwa obrazy uczuć religijnych, poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Porozumienie PiS z Kukizem. Krzysztof Gawkowski mówi, o co naprawdę chodzi Kaczyńskiemu

Przesłuchany przez prokuratora Adam G. nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu, lecz nie potrafił w sposób logiczny wyjaśnić powodu obecności w okolicach kościoła i faktu ubrudzenia rąk farbą.

Lubliniec. Zarzut zniszczenia toalety miejskiej. Podejrzany nie przyznaje się

W dalszym śledztwie ustalono, że 13 grudnia 2020 roku Adam G. wspólnie z 30-letnim Andrzejem B. zniszczył drzwi do toalety miejskiej, powodując straty w wysokości 4600 zł.

d1zfixm

- Przesłuchany pod zarzutem zniszczenia mienia Andrzej B. przyznał się do tego przestępstwa, wyjaśniając, że czynu dopuścił się wspólnie z Adamem G. Ten jednak do popełnienia czynu się nie przyznaje – przekazał prokurator Tomasz Ozimek.

Wobec Adama G. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Adam G. nie był karany. Andrzej B. był w przeszłości karany za pobicie i przywłaszczenie mienia.

Śląskie. Obraza uczuć religijnych w Lublińcu. Jest akt oskarżenia

Przestępstwo zniszczenia lub uszkodzenia zabytku jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Przestępstwo obrazy uczuć religijnych jest zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do 2 lat. Przestępstwo zniszczenia mienia jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1zfixm

Podziel się opinią

Share
d1zfixm
d1zfixm
Więcej tematów