Trwa ładowanie...

Śląskie. Majówkowa akcja szczepień w Parku Śląskim. Jest harmonogram od 1 maja

Mieszkańcy województwa śląskiego w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień mogą skorzystać podczas majówki z tymczasowego punktu szczepień w Parku Śląskim. Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja. Start w sobotę 1 maja od godziny 8.00.

Śląskie. Mieszkańcy regionu mogą skorzystać podczas majówki z tymczasowego punktu szczepień w Parku Śląskim. Śląskie. Mieszkańcy regionu mogą skorzystać podczas majówki z tymczasowego punktu szczepień w Parku Śląskim. Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki
d33006i
d33006i

O uruchomieniu mobilnego punktu szczepień wojewoda Jarosław Wieczorek poinformował w czwartek 29 kwietnia podczas specjalnej konferencji prasowej, którą zorganizowano w Parku Śląskim w Chorzowie, przy hali "Kapelusz". Wieczorek wystąpił na tle specjalnego kontenera, w którym odbywać się będą szczepienia.

Śląskie. Masowy punkt szczepień w Parku Śląskim

- Rozpoczynamy w tym miejscu 1 maja o godz. 8.00 rano. Będziemy szczepić każdego obywatela Polski, który posiada e-skierowania. Zapraszamy każdą osobę, która odstoi od kilkunastu minut do kilku godzin, aby móc się zaszczepić i mieć to za sobą – zapewnił Wieczorek.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o kolejnych 1041 zakażeniach koronawirusem w woj. śląskim. To znów najwyższy wynik w kraju.

Śląskie. Majówka akcja szczepień. Kto i na jakich zasadach może wziąć udział w akcji?

Ze szczepienia w Parku Śląskim mogą skorzystać osoby znajdujące się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, które posiadają już e-skierowanie. Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja – wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej.

Tadeusz Cymański po operacji. Poseł ujawnił stan zdrowia

Do dyspozycji będzie 2,5 tys. dawek, a szczepienie zostanie wykonane jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze,
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze.
d33006i

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Śląskie. Masowy punkt szczepień w Parku Śląskim. Gdzie i w jakich godzinach?

Specjalny punkt szczepień będzie działał od 1 do 3 maja w Parku Śląskim przy hali wystaw "Kapelusz" w godzinach od 8.00 do 18.00.

Jednocześnie Park Śląski informuje, że w związku z innymi wydarzeniami odbywającymi się w tych dniach – w sobotę i niedzielę na Stadionie Śląskim odbywać się będą mistrzostwa świata sztafet lekkoatletycznych World Athletics Relays Silesia 2021 – możliwe będą utrudnienia przy wjeżdżaniu na jego teren.

Park wprowadza na ten czas inną taryfę płatniczą i formę poboru opłat. Dlatego zaleca korzystanie z komunikacji miejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d33006i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33006i
Więcej tematów