Trwa ładowanie...
dowiv4k

Śląskie. Lubisz zagadki i niespodzianki? Teatr Śląski w Katowicach przygotował coś dla ciebie.

Katowicki teatr opracował bezpłatną interaktywną grę teatralną pt. "Sztuczka". To opowieść o tajemniczej kobiecie, Małgorzacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Teatr przeniósł się do sieci.
Teatr przeniósł się do sieci. (Teatr Śląski w Katowicach, Fot: Przemysław Jendroska)
dowiv4k

Katowicki teatr z okazji 113 urodzin przygotował niespodziankę. W sieci pod adresem www.grateatralna.pl udostępnił bezpłatnie grę teatralną. - "Sztuczka" zachwyci przede wszystkim miłośników eksploracji. To gra dla osób, które lubią odkrywać kolejne elementy opowieści, historie bohaterów, dla których tajemniczość i brak dosłowności motywuje do dalszej podróży – zachęca teatr.

Z urywków dostępnych informacji, zdjęć i zapisków grający tworzy obraz tego, kim była naprawdę i co łączyło ją z teatrem i postaciami, które poznajemy podczas oglądania nagrań. Każdy gracz idzie przez opowieść własną ścieżką. Od indywidualnych wyborów zależy późniejsza interpretacja wydarzeń.

Do udziału w grze zostali zaangażowani m.in. aktorzy Teatru Śląskiego oraz pracownicy. Nad całością pracowało ponad 20 osób. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

dowiv4k

Teatr Śląski w tym tygodniu zawiesił działalność artystyczną do końca miesiąca z powodu dwóch potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w jego zespole.

Strajk Kobiet w Warszawie. Obezwładniono starszą kobietę. Policja nie reagowała

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dowiv4k

Podziel się opinią

Share
dowiv4k
dowiv4k
Więcej tematów