Trwa ładowanie...
d14p1ed

Katowice. Teatr Śląski zawiesza działalność. Koronawirus w zespole

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego poinformował o zawieszeniu prób i odwołaniu wydarzeń artystycznych do końca października. Powodem jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u dwóch osób z zespołu teatru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Teatr Śląski na razie odwołał wydarzenia do 31 października.
Teatr Śląski na razie odwołał wydarzenia do 31 października. (Teatr Śląski im. S.Wyspiańskiego, Fot: teatrslaski.art.pl)
d14p1ed

"Troska o Wasze zdrowie i poczucie bezpieczeństwa nakazuje nam podjąć środki zapobiegawcze, które ochronią Was oraz nasze koleżanki i kolegów z pracy. Dlatego zdecydowaliśmy się na tymczasowe zamknięcie naszych scen i przejście na tryb pracy zdalnej" – napisano na stronie internetowej Teatru Śląskiego.

Placówka odwołała wszystkie pokazy do 31 października. Zamknięte będzie Biuro Obsługi Widzów, a kontakt z nim będzie możliwy telefonicznie oraz mailowo. Czynna za to będzie w normalnych godzinach pracy kasa teatru.

Teatr poinformował także, że bilety zakupione na odwołane spektakle można zwrócić, ale także zachować i wykorzystać w innym terminie.

d14p1ed

"To decyzja dla nas bolesna, ale nasze poczucie odpowiedzialności za Was i za nasz zespół nie pozwala nam postąpić inaczej. Dlatego liczymy na Waszą wyrozumiałość i wsparcie, którego nigdy nam nie szczędzicie. Tylko z Wami i dzięki Wam będziemy mogli to przetrwać. Trzymajcie się zdrowo, dbajcie o siebie, bliskich i tych których macie wokół" – czytamy na stronie placówki.

Koronawirus. Kolejny rekord zakażeń. Prof. Andrzej Horban, doradca premiera: "To jest świetny wynik"

W nowym sezonie artystycznym zespół Teatru Śląskiego przygotował dotąd jedną premierę –"Potop" w adaptacji i reżyserii Jakuba Roszkowskiego - która odbyła się w sobotę 17 października.

d14p1ed

Według danych sanepidu w województwie śląskim – gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem – w środę liczba osób zakażonych od początku epidemii wynosiła 32 tys. 688 – o 1008 więcej niż we wtorek. W regionie zmarło 698 osób z COVID-19 – w środę poinformowano o 14 kolejnych zgonach. Nadzorem epidemiologicznym objęto łącznie ponad 4,8 tys. osób, a w kwarantannie domowej - decyzją sanepidu - jest blisko 13,7 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14p1ed

Podziel się opinią

Share
d14p1ed
d14p1ed
Więcej tematów