Trwa ładowanie...

Bytom. 20 młodych aktorów przyjętych w poczet studentów Akademii Sztuk Teatralnych

W uroczystościach immatrykulacji studentów pierwszego roku Wydziału Teatru Tańca – po rocznej przerwie - wzięła udział ceniona aktorka i rektor szkoły Dorota Segda.

Profesor Dorota Segda podkreślała dobrą współpracę miasta z uczelnią.Profesor Dorota Segda podkreślała dobrą współpracę miasta z uczelnią.Źródło: Urząd Miasta w Bytomiu, fot: Archiwum UM Bytom Hubert Klimek
d4hy0d2
d4hy0d2

Na bytomskim Wydziale Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w poniedziałek odbyła się uroczysta immatrykulacja studentów pierwszego roku. W uroczystościach wzięli udział m.in. rektor AST prof. dr hab. Dorota Segda oraz prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Immatrykulacja to uroczysta inauguracja dla studentów pierwszego roku studiów. Podczas dzisiejszej uroczystości w poczet studentów, którzy będą szlifować swój warsztat, przyjęto dziś 20 młodych aktorów - tancerzy.

- Jestem dumny, że od niemal 10 lat w naszym mieście kształcą się kolejne pokolenia artystów, którzy zdobywają uznanie na polskich scenach teatralnych. Cieszę się, że po szeregu rozmów i negocjacji wydział pozostał w Bytomiu – mieście, które jako jedyne w kraju kształci tancerzy na każdym szczeblu edukacji - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

d4hy0d2

Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (dawniej Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego) kształci aktorów i reżyserów od 1946 roku. Najmłodszy z pięciu wydziałów, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, powstał w 2008 roku, ale po dziesięciu latach miał wrócić do Krakowa. Ostatecznie na początku tego roku Senat AST podjął uchwałę o wznowieniu, po rocznej przerwie, rekrutacji w Bytomiu.

Prof. Dorota Segda podkreślała dobrą współpracę miasta z uczelnią i to jak ważny jest dobry klimat dla sztuki. W uroczystości uczestniczyły także dziekan WTT Monika Jakowczuk oraz prodziekan Anna Piotrowska.

Studia na bytomskim wydziale AST to nie tylko aktorstwo, taniec czy teoria sztuki, ale też filozofia czy zajęcia jogi. W tym roku akademickim na studentów czekają spore zmiany. Ze względu na sytuację związaną z epidemią, w budynku uczelni wydzielono dwie strefy, tak, aby studenci poszczególnych roczników nie mieli ze sobą bezpośredniego kontaktu. Zajęcia praktyczne będą się odbywały stacjonarnie.

Jarosław Kaczyński bez maseczki. Będzie reakcja policji? Podkom. Rzeczkowski odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4hy0d2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hy0d2
Więcej tematów